Dostali na drogę Kłobuck-Wilkowiecko – Gazeta Kłobucka
Powiat

Dostali na drogę Kłobuck-Wilkowiecko

Naprawiane będą trzy odcinki o najgorszym stanie: 400 m w Wilkowiecku, ponad 1 km od strony Kłobucka i jeszcze kilkaset metrów pośrodku. Dofinansowanie pokryje tu do 80% kosztów.
PIXABAY.COM
Dostali na drogę Kłobuck-Wilkowiecko

Wcześniej było tylko założenie przyjęte do budżetu, teraz jest już pewne, że powiat dysponuje dofinansowaniem – i będzie remontowana droga między Wilkowieckiem a Kłobuckiem

To najkrótszy dojazd z Wilkowiecka do Kłobucka – przez Brody-Malina. Korzystają z niego mieszkańcy sporej czę- ści gminy Opatów, ale i gmin Lipie i Popów. To też jednocześnie jedna z tych mocno zniszczonych dróg powiatowych. Nie w całości – kilka fragmentów naprawiano już przed laty, ale te, które wówczas pozostały jako „jeszcze dobre” – dziś są pełne dziur i niszczą ludziom samochody. Co roku łata się je na wiosnę, ale to na niewiele się zdaje. Teraz naprawa będzie gruntowna.

Powiat właśnie (16 kwietnia) dostał dofinansowanie do przebudowy tej drogi. To pieniądze z puli środków na tzw. usuwanie skutków klęsk żywiołowych – przy pomocy których w ciągu ostatnich kilku lat naprawiano u nas po kolei drogi, które wcześniej uznano za zrujnowane wskutek nawalnych deszczów. Wilkowiecko-Kłobuck to jedna z nich. Promesa, którą przekazał wojewoda śląski, dotyczy kwoty dotacji bez mała 2 mln. zł. Naprawiane będą trzy odcinki o najgorszym stanie: 400 m w Wilkowiecku, ponad 1 km od strony Kłobucka i jeszcze kilkaset metrów pośrodku. Dofinansowanie pokryje tu do 80% kosztów. Planowana jest odbudowa nawierzchni drogi i poboczy z odwodnieniami. Mieszkańcom pozostaje liczyć na to, że teraz procedury ruszą szybko i remont rozpocznie się jak najszybciej. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

powiat

W co powiat zainwestuje w tym roku?

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2019
retg

Braknie miejsca w szkołach?

Jarosław Jędrysiak16 stycznia 2019
grill

Chcieli „grillować za izbę wytrzeźwień?

Jarosław Jędrysiak14 stycznia 2019
vbn

1,6 miliona złotych dla radnych z powiatu!

Jarosław Jędrysiak10 stycznia 2019
osinski

Włodarze sobie nie żałują

Jarosław Jędrysiak7 stycznia 2019
1

Kłobuccy nauczyciele na L4?

Jarosław Jędrysiak27 grudnia 2018