Dostali na drogę Kłobuck-Wilkowiecko – Gazeta Kłobucka
Powiat

Dostali na drogę Kłobuck-Wilkowiecko

Naprawiane będą trzy odcinki o najgorszym stanie: 400 m w Wilkowiecku, ponad 1 km od strony Kłobucka i jeszcze kilkaset metrów pośrodku. Dofinansowanie pokryje tu do 80% kosztów.
PIXABAY.COM
Dostali na drogę Kłobuck-Wilkowiecko

Wcześniej było tylko założenie przyjęte do budżetu, teraz jest już pewne, że powiat dysponuje dofinansowaniem – i będzie remontowana droga między Wilkowieckiem a Kłobuckiem

To najkrótszy dojazd z Wilkowiecka do Kłobucka – przez Brody-Malina. Korzystają z niego mieszkańcy sporej czę- ści gminy Opatów, ale i gmin Lipie i Popów. To też jednocześnie jedna z tych mocno zniszczonych dróg powiatowych. Nie w całości – kilka fragmentów naprawiano już przed laty, ale te, które wówczas pozostały jako „jeszcze dobre” – dziś są pełne dziur i niszczą ludziom samochody. Co roku łata się je na wiosnę, ale to na niewiele się zdaje. Teraz naprawa będzie gruntowna.

Powiat właśnie (16 kwietnia) dostał dofinansowanie do przebudowy tej drogi. To pieniądze z puli środków na tzw. usuwanie skutków klęsk żywiołowych – przy pomocy których w ciągu ostatnich kilku lat naprawiano u nas po kolei drogi, które wcześniej uznano za zrujnowane wskutek nawalnych deszczów. Wilkowiecko-Kłobuck to jedna z nich. Promesa, którą przekazał wojewoda śląski, dotyczy kwoty dotacji bez mała 2 mln. zł. Naprawiane będą trzy odcinki o najgorszym stanie: 400 m w Wilkowiecku, ponad 1 km od strony Kłobucka i jeszcze kilkaset metrów pośrodku. Dofinansowanie pokryje tu do 80% kosztów. Planowana jest odbudowa nawierzchni drogi i poboczy z odwodnieniami. Mieszkańcom pozostaje liczyć na to, że teraz procedury ruszą szybko i remont rozpocznie się jak najszybciej. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

tg

Kolejny miesiąc z dziurami?

Jarosław Jędrysiak10 maja 2018
prad

Listonosz na prąd

Jarosław Jędrysiak6 maja 2018
spartakus

Spartakus i Borowe medalistami ALTS

Stanisław Wrzesiński27 kwietnia 2018
vvv

Tygrysy Krzepice mistrzami I ligi śląskiej

Stanisław Wrzesiński27 kwietnia 2018
vc

Na ratunek dentobus

Ewa Chojnacka22 kwietnia 2018
dsc

Tygrysy Krzepice mistrzem PALS

Stanisław Wrzesiński20 kwietnia 2018