Dostali na drogę Kłobuck-Wilkowiecko – Gazeta Kłobucka
Powiat

Dostali na drogę Kłobuck-Wilkowiecko

Naprawiane będą trzy odcinki o najgorszym stanie: 400 m w Wilkowiecku, ponad 1 km od strony Kłobucka i jeszcze kilkaset metrów pośrodku. Dofinansowanie pokryje tu do 80% kosztów.
PIXABAY.COM
Dostali na drogę Kłobuck-Wilkowiecko

Wcześniej było tylko założenie przyjęte do budżetu, teraz jest już pewne, że powiat dysponuje dofinansowaniem – i będzie remontowana droga między Wilkowieckiem a Kłobuckiem

To najkrótszy dojazd z Wilkowiecka do Kłobucka – przez Brody-Malina. Korzystają z niego mieszkańcy sporej czę- ści gminy Opatów, ale i gmin Lipie i Popów. To też jednocześnie jedna z tych mocno zniszczonych dróg powiatowych. Nie w całości – kilka fragmentów naprawiano już przed laty, ale te, które wówczas pozostały jako „jeszcze dobre” – dziś są pełne dziur i niszczą ludziom samochody. Co roku łata się je na wiosnę, ale to na niewiele się zdaje. Teraz naprawa będzie gruntowna.

Powiat właśnie (16 kwietnia) dostał dofinansowanie do przebudowy tej drogi. To pieniądze z puli środków na tzw. usuwanie skutków klęsk żywiołowych – przy pomocy których w ciągu ostatnich kilku lat naprawiano u nas po kolei drogi, które wcześniej uznano za zrujnowane wskutek nawalnych deszczów. Wilkowiecko-Kłobuck to jedna z nich. Promesa, którą przekazał wojewoda śląski, dotyczy kwoty dotacji bez mała 2 mln. zł. Naprawiane będą trzy odcinki o najgorszym stanie: 400 m w Wilkowiecku, ponad 1 km od strony Kłobucka i jeszcze kilkaset metrów pośrodku. Dofinansowanie pokryje tu do 80% kosztów. Planowana jest odbudowa nawierzchni drogi i poboczy z odwodnieniami. Mieszkańcom pozostaje liczyć na to, że teraz procedury ruszą szybko i remont rozpocznie się jak najszybciej. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

urna

Głosowanie – co trzeba wiedzieć

Jarosław Jędrysiak16 października 2018
45tred

Silesia Maraton i Półmaraton z sukcesami

Stanisław Wrzesiński12 października 2018
re

Jaką wodę czerpiemy spod ziemi?

Jarosław Jędrysiak11 października 2018
policja

Kierowcy mogą jeździć bez dowodu

Adam Świerczyński10 października 2018
radny

Kto żyje z diety radnego?

Jarosław Jędrysiak9 października 2018
kids

Uwaga na destrukcyjną grę

Adam Świerczyński8 października 2018