Spartakus i Borowe medalistami ALTS – Gazeta Kłobucka
Powiat

Spartakus i Borowe medalistami ALTS

Spartakus Krzepice wywalczył drugie miejsce w regionalnej amatorskiej lidze tenisa stołowego w Częstochowie w sezonie 2017/2018. Od lewej: Mirosław Wydmuch, Sławomir Pychyński, Leszek Piotrowski i Waldemar Józala.
ARCHIWUM MIROSŁAWA WYDMUCHA
Spartakus i Borowe medalistami ALTS

TENIS STOŁOWY. W rozgrywkach tegorocznego sezonu regionalnej amatorskiej ligi tenisa stołowego w Częstochowie bardzo dobrze spisały się dwa zespoły reprezentujące powiat kłobucki, Spartakus Krzepice i Borowe, które zdobyły drugie i trzecie miejsce. Triumfowała niepokonana (trzy remisy) drużyna Kebab GminaBlachownia.pl Cisie (z prezesem ŚlZTS Robertem Wielgoszem w składzie)

W regionalnej lidze systemem „każdy z każdym”, mecz i rewanż, w hali sportowej w Poczesnej rywalizowało 14 tenisowych drużyn, w których występowało 76 zawodniczek i zawodników z I-, II- czy III-ligową przeszłością. Zresztą część tenisistów z powodzeniem uczestniczyła także w rozgrywkach ligowych (m.in. IV liga śląska) czy amatorskich (śląska liga amatorów). Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami, a wszystkie pamiątkowymi medalami. Srebrny medalista, Spartakus Krzepice, na 26 meczów wygrał 23 oraz zyskał najlepszy bilans punktów setowych: 204:56. Zespół występował w składzie: grający trener Mirosław Wydmuch, Leszek Piotrowski, Sławomir Pychyński i Waldemar Józala. Trzech tenisistów krzepickiej drużyny – Sławomir Pychyński, Mirosław Wydmuch i Leszek Piotrowski – znalazło się w najlepszej dziesiątce klasyfikacji indywidualnej zawodników.

Brązowy medalista częstochowskiej ALTS, czyli Borowe, występował w zestawieniu: Rafał Żurek, Paweł Żurek, Tomasz Wrzalik, Marian Dziewoński i Paweł Pięta. Ponadto Artur Badura, z zespołem Grom Poczesna, wywalczył piąte miejsce, a mieszkający w Waleńczowie komendant powiatowy PSP w Kłobucku, Zbigniew Desperak (w przeszłości m.in. zawodnik II-ligowego OSiR-u Kłobuck), wraz z Sarą uplasował się na szóstej pozycji.

W klasyfikacji indywidualnej regionalnej ligi (76 zawodników i zawodniczek) bezkonkurencyjny był Paweł Gąsiorski (Kebab GminaBlachownia.pl Cisie), który wygrał wszystkie 66 gier singlowych, wyprzedzając Sławomira Pychyńskiego (Spartakus Krzepice) oraz Krzysztofa Juszczyka (KS Corona Rudniki). Piątą pozycję w tej klasyfikacji zajął Tomasz Wrzalik (Borowe), siódmą Zbigniew Desperak (który, podobnie jak Gąsiorski nie przegrał żadnej z 29 gier singlowych), ósmą Mirosław Wydmuch, dziewiątą Leszek Piotrowski (obaj Spartakus). W klasyfikacji gry podwójnej (deblowej) najlepsza była tenisowa para: Mariusz Adamus/ Krzysztof Juszczyk (KS Corona Rudniki), która wyprzedziła Leszka Piotrowskiego/Sławomira Pychyńskiego (Spartakus) oraz Pawła Żurka/Tomasza Wrzalika (Borowe).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

powiat

W co powiat zainwestuje w tym roku?

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2019
retg

Braknie miejsca w szkołach?

Jarosław Jędrysiak16 stycznia 2019
grill

Chcieli „grillować za izbę wytrzeźwień?

Jarosław Jędrysiak14 stycznia 2019
vbn

1,6 miliona złotych dla radnych z powiatu!

Jarosław Jędrysiak10 stycznia 2019
osinski

Włodarze sobie nie żałują

Jarosław Jędrysiak7 stycznia 2019
1

Kłobuccy nauczyciele na L4?

Jarosław Jędrysiak27 grudnia 2018