Tygrysy Krzepice mistrzami I ligi śląskiej – Gazeta Kłobucka
Powiat

Tygrysy Krzepice mistrzami I ligi śląskiej

Mistrz I ligi śląskiej w sezonie 2017/2018, Jamar UKS Tygrysy Krzepice, z trenerem Jakub Kuziorowiczem (w górnym rzędzie, pierwszy z prawej) i prezesem Wiesławem Drabem.
Stanisław Wrzesiński
Tygrysy Krzepice mistrzami I ligi śląskiej

SIATKÓWKA. W zakończonych rozgrywkach I ligi śląskiej (dawna III liga) historyczny sukces w postaci mistrzostwa wywalczyli siatkarze UKS-u Jamar Tygrysy Krzepice (prezes Wiesław Drab). Jednocześnie podopieczni Jakuba Kuziorowicza, wraz z drugim w tabeli grupy mistrzowskiej zespołem, KS-u AZS-u Rafako Racibórz, zagrają w turniejach barażowych o awans do II ligi centralnej

W grupie spadkowej na drugim miejscu uplasował się Płomień Przystajń, któremu powyższa pozycja najprawdopodobniej zapewni utrzymanie w I lidze śląskiej mężczyzn.

Nie wiadomo natomiast, jaka przyszłość czeka Victorię Biała, która zajęła piąte miejsce w tej grupie. Powyższa lokata niestety póki co nie gwarantuje utrzymania w I lidze śląskiej. Niemniej tego, jaki będzie ostateczny kształt ligi w przyszłym sezonie, dowiemy się najprawdopodobniej dopiero na początku września. Wówczas zakończą się baraże na wszystkich siatkarskich poziomach rozgrywkowych (począwszy od plus ligi, a zakończywszy na walce o wejście do II ligi z udziałem Tygrysów Krzepice), ponadto część zespołów ostatecznie zdeklaruje się (w zależności od możliwości finansowych), na którym poziomie rozgrywkowym będzie w przyszłym sezonie rywalizować. Zdarza się również, że drużyny łączą swoje dotychczasowe potencjały, formując nowy sportowy team (tzw. fuzja), a część zespołów przestaje na jakiś czas istnieć. Z tą przedostatnią wersją, czyli po łączeniem dwóch drużyn, być może będziemy mieli również do czynienia w naszym powiecie.

Przypomnijmy, że mistrzowski tytuł dla Jamaru UKS-u Tygrysów Krzepice to zarazem drugi siatkarski sukces tej drużyny w tym roku. Podopieczni Jakuba Kuziorowicza na początku marca (10-12.03.) zdobyli brązowe medale podczas rozgrywanych w Warszawie Otwartych Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Klubów Amatorskich (zespoły III ligowe i niższych klas rozgrywkowych) w stawce 48 drużyn z całego kraju. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

urna

Głosowanie – co trzeba wiedzieć

Jarosław Jędrysiak16 października 2018
45tred

Silesia Maraton i Półmaraton z sukcesami

Stanisław Wrzesiński12 października 2018
re

Jaką wodę czerpiemy spod ziemi?

Jarosław Jędrysiak11 października 2018
policja

Kierowcy mogą jeździć bez dowodu

Adam Świerczyński10 października 2018
radny

Kto żyje z diety radnego?

Jarosław Jędrysiak9 października 2018
kids

Uwaga na destrukcyjną grę

Adam Świerczyński8 października 2018