Listonosz na prąd – Gazeta Kłobucka
Powiat

Listonosz na prąd

Rzesze listonoszy i kurierów zadbają o środowisko – bo dojadą do nas autami zasilanymi energia elektryczną.
MATERIAŁY PRASOWE POCZTY POLSKIEJ
Listonosz na prąd

No, może nie sam listonosz – ale jego auto już tak. Poczta Polska rozpoczyna testy elektrycznych samochodów dostawczych, które w najbliższych latach mają zdominować jej flotę

Testy są po to, żeby przekonać się, jakie parametry aut zasilanych energią elektryczną najlepiej spełnią oczekiwania i potrzeby specyficznej instytucji, jaką jest poczta. Chodzi tu bowiem o to, by przesyłki dostarczać w bliskiej perspektywie już z dużo większą dbałością o środowisko. Spółka obecnie bierze pod uwagę auta o ładowności do 800 kg. Sprawdzeniu będzie poddane wiele różnych modeli. W samym tylko roku bieżącym testom ma być poddane około 50 pojazdów elektrycznych.

Kto siądzie za kierownicą elektrycznych aut pocztowych? Wielu. Testować będą je listonosze i kurierzy, ale także kierowcy rozwożący materiał do placówek. Żeby uzmysłowić sobie skalę korzyści środowiskowych, jakie da przejście Poczty Polskiej na auta na prąd, wystarczy wiedzieć, że spółka zatrudnia w całym kraju ok. 80 tysięcy pracowników, a aż około 25 tysięcy z nich to listonosze.

Na co zwrócą uwagę testerzy? Na ładowność aut, na sposób ładowania akumulatorów i możliwą do przejechania w praktyce pracy liczbę kilometrów. Potem specjaliści wezmą się za zliczanie oszczędności.

Jako ciekawostkę dorzućmy, że testowane auta będzie można zobaczyć na ulicach dużych miast. Jednym z nich będzie też stolica naszego województwa – Katowice.

Poczta Polska, gdy już „przesiądzie się” na dobre na auta elektryczne, pójdzie tym szlakiem, którym podążyły już instytucje u sąsiadów, jak Royal Mail w Wielkiej Brytanii, Deutsche Post DHL w Niemczech czy Grupa La Poste we Francji. (opr. jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

hgf

Puchar Polski – szansa czy konieczność?

Stanisław Wrzesiński17 sierpnia 2018
gg

Piłkarski maraton okręgówki

Stanisław Wrzesiński11 sierpnia 2018
uy

Gminy mogą nauczyć korzystać z komputera

Jarosław Jędrysiak10 sierpnia 2018
yt

Mieszkańcy bezbronni wobec żywiołu?

Jarosław Jędrysiak9 sierpnia 2018
dopal

Wakacyjny apel w sprawie dopalaczy

Jarosław Jędrysiak6 sierpnia 2018
zl

Radni powiatowi na wypasie

Jarosław Jędrysiak2 sierpnia 2018