Trzeźwy jechał gorzej niż pijany – Gazeta Kłobucka
Popów

Trzeźwy jechał gorzej niż pijany

Młody kierowca fiata seicento za szybko wjechał w zakręt i stracił panowanie nad pojazdem.
ARCHIWUM.
Trzeźwy jechał gorzej niż pijany

POLICJA. Przed kilkoma dniami w Popowie przydarzyła się dość niezwykła kolizja drogowa. Tak się złożyło, że z własnej winy jej ofiara poniesie większe konsekwencje niż sprawca

Można by powiedzieć, że to kolizja jakich wiele. Jak ustalili policjanci z drogówki wysłani na miejsce zdarzenia (ul. Wieluńska w Popowie), młody kierowca fiata seicento za szybko wjechał w zakręt i stracił panowanie nad pojazdem. Ułamki sekund później uderzył w jadącego w tym samym czasie z naprzeciwka dostawczego volkswagena. Szczęśliwie nikt nie odniósł tu poważnych obrażeń, ucierpiały tylko auta. 22-latek, sprawca kolizji, od razu poniósł konsekwencje tego, że kierował bez zachowania niezbędnej ostrożności. Dostał mandat karny. Nieoczekiwanie okazało się jednak, że większe problemy będzie mieć ofiara tej kolizji, czyli kierowca dostawczego volkswagena. Na własne życzenie.

– Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 33-letni kierowca transportera miał w organizmie ponad promil alkoholu. Nietrzeźwy kierowca busa już stracił prawo jazdy, a teraz musi liczyć się z policyjnymi zarzutami i surowymi konsekwencjami: wysoką grzywną, orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów a nawet pobytem w więzieniu. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd – referuje sprawę oficer prasowy kłobuckiej policji, sierż. szt. Kamil Raczyńśki. Dorzućmy na koniec, że obaj uczestnicy zdarzenia są mieszkańcami powiatu pajęczańskiego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Popów

3ewr

Świętowali złote gody

Jarosław Jędrysiak19 lipca 2018
kto

Kto będzie rządził Popowem?

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2018
sdf

Skazany prawomocnie. Świtała nie będzie już wójtem?

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2018
z

Nawet straż nie przejedzie

Jarosław Jędrysiak20 czerwca 2018
wfd

Przejazd dla odważnych

Jarosław Jędrysiak7 maja 2018
refd

Wciąż nie zwalniają koło szkoły

Jarosław Jędrysiak2 maja 2018