Zagraniczni biegacze najlepsi w Biegu Zajączkowskim – Gazeta Kłobucka
Zajączki Długie

Zagraniczni biegacze najlepsi w Biegu Zajączkowskim

Najlepsze biegaczki w I Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w Biegu Ulicznym na 10 km (od lewej): Barbara Noga (II miejsce), Monika Brzozowska (I miejsce) i Justyna Paszkiewicz (III miejsce).
Stanisław Wrzesiński
Zagraniczni biegacze najlepsi w Biegu Zajączkowskim

BIEGANIE. Ukrainiec Dmytro Musiiatchemko oraz Białorusinka Katsiaryna Karneyenka zwyciężyli w stawce 135 uczestników na 10-kilometrowym dystansie XIII Ogólnopolskiego Biegu Zajączkowskiego w Zajączkach Drugich k. Krzepic. Na czwartym miejscu przybiegł Mateusz Pawełczak, który zarazem triumfował w I Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w Biegu Ulicznym na 10 km

W klasyfikacji open Dmytro Musiiatchemko (Achilles Leszno/33,49) wyprzedził kolejnego biegacza z Ukrainy, Volodymyra Timashova (Donieck/34,09) oraz Łukasza Grajcara (CKS Budowlani Częstochowa/34,45). Natomiast Katsiaryna Karneyenka (Mińsk/36,30) minęła linię mety przed Sylwią Ślęzak (Budowlani Częstochowa/37,30) i Moniką Brzozowską (KB Florian Zajączki Drugie).

W imprezie uczestniczyły i uczestniczyli praktycznie najlepsi przedstawiciele biegów długich w naszym powiecie. W biegu głównym wśród mężczyzn piąty był Jarosław Grabowski, szósty Tomasz Juszczak, a dziesiąty Dominik Sas (wszyscy KB Florian Zajączki Drugie), który podczas kwietniowego Orlen Maraton w Warszawie z czasem 2:46,56 wywalczył 52. miejsce. Wśród kobiet czwarte miejsce wywalczyła Barbara Noga (KB Florian Zajączki Drugie/41,25), piąte Agnieszka Czyżewska, a szóste Justyna Paszkiewicz (obie NGB Kłobuck).

W I Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w Biegu Ulicznym na 10 km Mateusz Pawełczak (KB Florian Zajączki Drugie/35,24) wyprzedził swoich klubowych kolegów Jarosława Grabowskiego (35,37) i Dominika Sasa (37,00). Wśród kobiet najlepsza Monika Brzozowska (38,34) przybiegła przed Barbarą Noga (obie (KB Florian Zajączki Drugie/41,25) oraz Justyną Paszkiewicz (NGB Kłobuck/47,56). W klasyfikacji drużynowej (5 biegaczy, w tym kobieta) zwyciężył KB Florian Zajączki Drugie przed Niezależną Grupą Biegową z Kłobucka oraz biegowym teamem Wieluń Biega.

W ośmiu biegach przedszkolaka, dzieci i młodzieży na dystansach od 50 do 800 metrów triumfowali (przedszkolaki): Anna Poznańska z Praszki i Dominik Fiedor z Przedszkola w Oleśnie; (kl. I-II): Lena Zawadzka z SP 1 Krapkowice i Dawid Chrustowski z Jaworzna; (kl. III -IV): Ewelina Sobczyk z Kotlarni i Paskal Kansy z Zawiszy Stara Kuźnia; (kl. V-VII): Olga Droś Podłęża Królewskiego i Kajetan Wydmuch z SP 1 Kłobuck.

Część z uczestników ogólnopolskiej imprezy biegowej biegała w Charytatywnej Akcji Biegowej Fundacji PKO „biegnę dla Marka”. Co warte podkreślenia, podczas zakończenia biegu wśród znacznej liczby jego uczestników został rozlosowany sprzęt i gadżety biegowe.

3 komentarze

3 Komentarze

 1. zenek

  16 maja 2018 at 20:57

  Jarku,Nie moze byc normalnym ktos,kto odmawia dziecku z zaburzeniami lekowymi leczenia,sypia z kochankiem,wyrzuca meza ,na ktorego jest utrzymaniu…
  Księzniczka powinna się leczyć na głowe,Jarku,to jedyne co jej dolega.

 2. jarek

  16 maja 2018 at 20:30

  To jest ta biegaczka ,co nie może dźwigać zakupów ,ale nie przeszkadza jej biegać na 10 km?Ktoś tu ma coś z głową

 3. antyszmata

  13 maja 2018 at 14:31

  czas na rewanż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zajączki Długie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Zajączki Długie

cxc

Ukraińska dominacja w Biegu Zajączkowskim

Stanisław Wrzesiński28 maja 2017
3

Zdrowa zabawa na Pikniku Rodzinnym

Redakcja22 czerwca 2016