Konkursowe sukcesy uczniów – Gazeta Kłobucka
Bez kategorii

Konkursowe sukcesy uczniów

Konkursowe sukcesy uczniów

KONKURS. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłobucku szczyci się dużą liczbą laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych – czyli tych najbardziej prestiżowych z konkursów dla uczniów

Konkursów dziś wiele, ale wciąż najważniejsze i zarazem najtrudniejsze są te, któ- re z różnych przedmiotów organizuje Śląski Kurator Oświaty.

– W tym roku nasza placówka uplasowała się na zaszczytnym pierwszym miejscu w gminie, drugim miejscu w powiecie i czwartym miejscu w okręgu obejmują- cym miasto Częstochowę oraz powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski. Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wytężona praca, chęć bycia najlepszym, ambicja oraz wysokie aspiracje pozwalają spełniać marzenia – ocenia Dorota Ciemięga z kłobuckiej „Trójki”.

Troje uczniów placówki osiągnęło tytuły laureatów – w konkursach z zakresu trzech różnych przedmiotów. Kolejnych dwóch zostało finalistami.

– To ogromny zaszczyt i radość mieć w swojej szkole tylu uzdolnionych młodych ludzi. Gratuluję wszystkim, którzy przystąpili do tych konkursów, a także tym, którzy uzyskali w nich najwyższe noty – mówił dyrektor Paweł Kotkowski.

Listy gratulacyjne od kuratora otrzymali opiekunowie uczniów – nauczyciele placówki: Anna Neczajewska-Kozińska (wiedza o społeczeństwie), Izabela Śledziona (biologia), Halina Sowa (matematyka) i Aleksander Lis (geografia).

Poza prestiżem najważniejszą nagrodą dla laureatów jest zwolnienie z części egzaminu gimnazjalnego (z przedmiotu, w którym odnieśli sukces w konkursie), a maksymalna liczba punktów, jakie im się za to należą, to poniekąd także przepustka do dobrej szkoły ponadgimnazjalnej, dającej w perspektywie szansę na dobre studia. (jar)

LAUREACI I FINALISCI Z „TRÓJKI”

Julia Makles, laureatka (biologia); Aleksandra Gralak, laureatka (geografia); Jakub Dądela, laureat (wiedza o społeczeństwie). Dominik Jaszczyk, finalista (wiedza o społeczeństwie); Mikołaj Miland, finalista (matematyka).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bez kategorii

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bez kategorii

rtt

Parkingu na razie nie będzie

Jarosław Jędrysiak26 lipca 2018
lis

Liswarta Krzepice powraca do okręgówki

Stanisław Wrzesiński29 czerwca 2018
SATYRA-WPIS

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka22 maja 2018
ewew

Z darami do hospicjum

Jarosław Jędrysiak14 maja 2018
4t

Dwa mandaty dla Kalei

Piotr Wiewióra11 kwietnia 2018
rf

Hale przy ul. Śląskiej stanęły w ogniu

Piotr Wiewióra25 lutego 2018