Konkursowe sukcesy uczniów – Gazeta Kłobucka
Bez kategorii

Konkursowe sukcesy uczniów

Konkursowe sukcesy uczniów

KONKURS. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłobucku szczyci się dużą liczbą laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych – czyli tych najbardziej prestiżowych z konkursów dla uczniów

Konkursów dziś wiele, ale wciąż najważniejsze i zarazem najtrudniejsze są te, któ- re z różnych przedmiotów organizuje Śląski Kurator Oświaty.

– W tym roku nasza placówka uplasowała się na zaszczytnym pierwszym miejscu w gminie, drugim miejscu w powiecie i czwartym miejscu w okręgu obejmują- cym miasto Częstochowę oraz powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski. Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wytężona praca, chęć bycia najlepszym, ambicja oraz wysokie aspiracje pozwalają spełniać marzenia – ocenia Dorota Ciemięga z kłobuckiej „Trójki”.

Troje uczniów placówki osiągnęło tytuły laureatów – w konkursach z zakresu trzech różnych przedmiotów. Kolejnych dwóch zostało finalistami.

– To ogromny zaszczyt i radość mieć w swojej szkole tylu uzdolnionych młodych ludzi. Gratuluję wszystkim, którzy przystąpili do tych konkursów, a także tym, którzy uzyskali w nich najwyższe noty – mówił dyrektor Paweł Kotkowski.

Listy gratulacyjne od kuratora otrzymali opiekunowie uczniów – nauczyciele placówki: Anna Neczajewska-Kozińska (wiedza o społeczeństwie), Izabela Śledziona (biologia), Halina Sowa (matematyka) i Aleksander Lis (geografia).

Poza prestiżem najważniejszą nagrodą dla laureatów jest zwolnienie z części egzaminu gimnazjalnego (z przedmiotu, w którym odnieśli sukces w konkursie), a maksymalna liczba punktów, jakie im się za to należą, to poniekąd także przepustka do dobrej szkoły ponadgimnazjalnej, dającej w perspektywie szansę na dobre studia. (jar)

LAUREACI I FINALISCI Z „TRÓJKI”

Julia Makles, laureatka (biologia); Aleksandra Gralak, laureatka (geografia); Jakub Dądela, laureat (wiedza o społeczeństwie). Dominik Jaszczyk, finalista (wiedza o społeczeństwie); Mikołaj Miland, finalista (matematyka).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bez kategorii

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bez kategorii

hg

Rzeka może zalewać działki

Jarosław Jędrysiak10 stycznia 2019
tu

Nowa rada pod nowym kierownictwem

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2018
cv

Młodzi dla Niepodległej

Ewa Chojnacka11 listopada 2018
rtt

Parkingu na razie nie będzie

Jarosław Jędrysiak26 lipca 2018
lis

Liswarta Krzepice powraca do okręgówki

Stanisław Wrzesiński29 czerwca 2018
SATYRA-WPIS

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka22 maja 2018