Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

Opisywane sytuacje mają charaktery wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


W Krzepicach goszczono ostatnio ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Oprócz ministra gościł się również w Krzepicach były poseł Jerzy Sądel. Jak wiadomo nie od dzisiaj, pan Jerzy szczególnie mocno pała sympatią do ludzi związanych z Polskim Stronnictwem Ludowym. Podobno pała głównie dlatego, że według niego ci ze stronnictwa są bardzo stronniczy, i to zazwyczaj nie w tę stronę, w jaką chciałby pan Jerzy. Oprócz tego były poseł przypomniał o tym, że za czasów rządów SLD–PSL z powiatu zniknęły ponad 2 miliony plus odsetki i on tego nie zapomniał i nadal z tego powodu sypia gorzej niż sypiają starosta Kiepura i radny Minkina.


Teraz Miedźno, a właściwie to radna powiatowa – Agnieszka Związek, sekretarz gminy Miedźno, która twierdzi, że co tydzień jest kolizja na drodze w stronę Nowej Wsi. W związku z powyższym na sesji rady powiatu oficjalnie podziękowała staroście za to, że do tej pory nie wymalował pasów. Oto oświadczenie, jakie wygłosiła: „Chcę panu podziękować za to, że tylko pan obiecuje , że pomaluje, a nie maluje, jak obiecuje. Może jak ktoś zginie, to to będzie wymalowane? A może sami wymalujemy, a pan powie, że to pan wymalował?”. Dla nas ta sprawa jest jakaś dziwna…


To już pewne. Gmina Panki nie dostanie prawie 8 mln na odnawialne źródła energii dla mieszkańców. Wójt twierdzi, że w ogóle nie rozumie idei odnawialnych źródeł energii, bo według niego jeśli coś jest odnawialne, to znaczy, że jest stare i odnowione, a po co komuś w Pankach jakieś stare źródła energii? Według nas to wyjątkowo nowoczesne podejście do sprawy i trudno się nie zgodzić z wójtem.


W Przystajni myślą trochę inaczej niż myślą w Pankach i cieszą się z tego, że Panki nie dostaną kasy na źródła energii, a oni dostaną. Jest tylko jeden problem, bo wójt Mach też źle zrozumiał kwestię dotacji na odnawialne źródła energii. Myśli, że jak źródła, to muszą być pod ziemią, i ogłosił ostatnio przetarg na poszukiwania tych źródeł, aby kasy, którą ma gmina otrzymać na te poszukiwanie, nie stracić. Wójt nawet wytyczył już w gminie teren, na którym najprzód mają być prowadzone poszukiwania, i są to Mrówczak, Siekierowizna, Stany, Wilcza Góra oraz Wrzosy. Jak się źródła odnawialne tam nie znajdą, to poszukiwania przeniosą się do miejscowości Bagna i Węzina. Powodzenia.


Były burmistrz Kłobucka, Krzysztof Nowak, odwiedziło ostatnio strażaków podczas ich święta. Nie wiemy, czy przyjechał sam, ale wiemy, że jak zawsze najgorzej się bawił ze wszystkich zaproszonych gości i na pewno nic się nie napił. Po imprezie wrócił do swojego ulubionego zajęcia, czyli młócił słomę. Po młóceniu spotkał się z KGW, OHP, FDP i SDP, gdzie również trochę pomłócił i na koniec wystawił na wszystko fakturę na 8 tysięcy netto plus VAT, ale nie wiemy, czy nie będzie jeszcze korekty do faktury, bo młócenie według pana Nowaka to teraz więcej kosztuje niż nam się wydaje.


Gmina Lipie złożyła deklarację przystąpienia do programu Mieszkanie Plus. Deklarację złożono tu do programu ogłoszonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w zakresie budownictwa mieszkaniowego na gruntach zasobu własności rolnej skarbu państwa. – Wskazaliśmy takie grunty – informowała radę gminy na poprzedniej sesji wójt Bożena Wieloch. Otrzymaliśmy od pani wójt dokładne wskazanie, gdzie mogą powstać takie mieszkania. Od 1 listopada będzie można starać się więc o mieszkania w Bukowej Górze, w Stawiskach oraz Szachownicy.


Jeszcze chwila o Lipiu. A właściwie o Krzepicach. Wkrótce rozpoczną się prace adaptacyjne, które doprowadzą do powstania w gminie Lipie żłobka. Wszystko ma być gotowe jeszcze przed wakacjami. Wyobraźcie sobie teraz minę burmistrza Kotyni, kiedy to czyta. Pozdrawiamy z tego miejsca mieszkańców Krzepic, którzy nadal wierzą w witalność burmistrza i w to, że oni też będą mieli żłobek.


W Kłobucku powróciły na słupy donice na kwiaty i na pszczoły. Obecnie trwa nasadzanie kwiatów, ale już wkrótce rozpoczną się próbne loty pszczół. Pierwsze z nich już są w drodze, a wyruszyły z Kopca w środę nad ranem i do Kłobucka mają dolecieć w niedzielę. Pszczoły pilotuje specjalnie do tego wynajęta ekipa, którą opłaca gmina. Jeśli jakaś pszczoła poczuje się słabo tuż przed przylotem i po drodze gdzieś padnie, to radny Kulej ją podsadzi ze zwyżki do donicy. Jak spadnie, to radny ma zapłacone tyle, żeby każdą z nich mógł podsadzić co najmniej dwukrotnie. Przyglądamy się sprawie.

Napisał Konrad Ziębicki

Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej. Radny Dominik z kłobuckiej rady to sobie nie życzy, aby ktoś mu zadawał na sesji pytania inne niż te, które on sam sobie by chciał zadać. Nie mamy pytań.

* Opisywane sytuacje mają charaktery wyłącznie humorystyczny.

3 komentarze

3 Komentarze

 1. çAnakkale bayan escort

  5 listopada 2019 at 04:36

  Hi to everyy body, it’s my first go to see of this web site; this
  weblog contains remarkable and actually
  good material for readers.

 2. Pingback: Decaffeinated Coffees Do Not Grow On Special Trees – Macbuyz

 3. ملف open sky 777

  26 kwietnia 2019 at 02:17

  Chicago is very passionate about its sports teams and sporting events.
  Small students are even mesmerized by the exhibits and squeel with delight.
  Tennyson on Saturday July4 at 8 p.m. till . at the Calvert Marine Museum. http://shop.gmynsh.com/comment/html/?682606.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra2310

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka27 października 2020
satyra1610

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka19 października 2020
satyra0910

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka13 października 2020
satyra2509

Satyra nie tylo polityczna

Redakcja28 września 2020
satyra1809

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka21 września 2020
satyra1109

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka13 września 2020