Żłobek tuż-tuż – Gazeta Kłobucka
Lipie

Żłobek tuż-tuż

Gmina wybrała już w przetargu wykonawcę przebudowy pomieszczeń, w których zostanie uruchomiony żłobek.
pxhere.com
Żłobek tuż-tuż

INWESTYCJA. Rozpoczną się prace adaptacyjne, które doprowadzą do wydzielania i dostosowania do nowych potrzeb pomieszczeń żłobka. Wszystko ma być gotowe jeszcze przed wakacjami

Gmina wybrała już w przetargu wykonawcę przebudowy pomieszczeń, w których zostanie uruchomiony żłobek. Zajmie się tym lokalna firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę – na niespełna 250 tys. zł. W tej chwili pomieszczenia są zajmowane przez sale lekcyjne, ale szkoła je zwolni. Podjęte tu prace mają zostać zakończone do 29 czerwca. Swego rodzaju złem koniecznym może być nieznaczne zakłócenie komfortu pracy szkoły podczas wykonywania remontu.

Żłobek zajmie przestrzeń, w której w tej chwili znajdują się pracownie do zajęć z geografii, chemii i zajęć komputerowych oraz zaplecze pracowni do fizyki. Żłobek, który planowany jest na maksimum 20 dzieci, będzie mieć po remoncie osobne wejście w miejscu środkowego okna sali do geografii. Będzie tu zadaszenie i miejsce na wózki dziecięce. Do dyspozycji dzieci i obsługi będzie m.in. sala pobytu stałego, sala z łóżeczkami, szatnia, łazienka, kuchnia (do rozdysponowywania dowożonych posiłków). Wewnątrz przewidziane są m.in. zmiany ścian działowych pomieszczeń i dopasowanie instalacji do nowych potrzeb.

Po majowych świętach mają się też rozpocząć intensywne prace nad przygotowaniem spraw formalnych, np. statutu czy regulaminu działania żłobka. Zgodnie z zapowiedzią wójt gminy, w czerwcu rada gminy będzie miała przedstawione stosowne uchwały do rozważenia i (zapewne) przyjęcia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

mammo

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Ewa Chojnacka12 lutego 2019
autobus

Jeśli nie PKS, to co?

Jarosław Jędrysiak27 stycznia 2019
w42

Będzie bezpieczniej dzięki nowym parkingom

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2019
fgh

Nie sypmy popiołu do odpadów zmieszanych!

Jarosław Jędrysiak22 stycznia 2019
fdg

Małżeński jubileusz

Jarosław Jędrysiak8 grudnia 2018
gh

Kosmetyczne zmiany w radzie

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2018