Żłobek tuż-tuż – Gazeta Kłobucka
Lipie

Żłobek tuż-tuż

Gmina wybrała już w przetargu wykonawcę przebudowy pomieszczeń, w których zostanie uruchomiony żłobek.
pxhere.com
Żłobek tuż-tuż

INWESTYCJA. Rozpoczną się prace adaptacyjne, które doprowadzą do wydzielania i dostosowania do nowych potrzeb pomieszczeń żłobka. Wszystko ma być gotowe jeszcze przed wakacjami

Gmina wybrała już w przetargu wykonawcę przebudowy pomieszczeń, w których zostanie uruchomiony żłobek. Zajmie się tym lokalna firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę – na niespełna 250 tys. zł. W tej chwili pomieszczenia są zajmowane przez sale lekcyjne, ale szkoła je zwolni. Podjęte tu prace mają zostać zakończone do 29 czerwca. Swego rodzaju złem koniecznym może być nieznaczne zakłócenie komfortu pracy szkoły podczas wykonywania remontu.

Żłobek zajmie przestrzeń, w której w tej chwili znajdują się pracownie do zajęć z geografii, chemii i zajęć komputerowych oraz zaplecze pracowni do fizyki. Żłobek, który planowany jest na maksimum 20 dzieci, będzie mieć po remoncie osobne wejście w miejscu środkowego okna sali do geografii. Będzie tu zadaszenie i miejsce na wózki dziecięce. Do dyspozycji dzieci i obsługi będzie m.in. sala pobytu stałego, sala z łóżeczkami, szatnia, łazienka, kuchnia (do rozdysponowywania dowożonych posiłków). Wewnątrz przewidziane są m.in. zmiany ścian działowych pomieszczeń i dopasowanie instalacji do nowych potrzeb.

Po majowych świętach mają się też rozpocząć intensywne prace nad przygotowaniem spraw formalnych, np. statutu czy regulaminu działania żłobka. Zgodnie z zapowiedzią wójt gminy, w czerwcu rada gminy będzie miała przedstawione stosowne uchwały do rozważenia i (zapewne) przyjęcia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

g

Wyszła i nie wróciła

Jarosław Jędrysiak1 października 2018
czx

Żłobek spodobał się dzieciom

Jarosław Jędrysiak13 września 2018
piłkarskie

Piłkarskie „Lato 2018” w Lipiu

Stanisław Wrzesiński24 sierpnia 2018
ggg2

Piwko na huśtawce?

Jarosław Jędrysiak18 sierpnia 2018
bobry

Bobry zagrażają osiedlu?

Jarosław Jędrysiak16 sierpnia 2018
rgt

Wakacyjna integracja w GOK-u

Jarosław Jędrysiak12 sierpnia 2018