Żłobek tuż-tuż – Gazeta Kłobucka
Lipie

Żłobek tuż-tuż

Gmina wybrała już w przetargu wykonawcę przebudowy pomieszczeń, w których zostanie uruchomiony żłobek.
pxhere.com
Żłobek tuż-tuż

INWESTYCJA. Rozpoczną się prace adaptacyjne, które doprowadzą do wydzielania i dostosowania do nowych potrzeb pomieszczeń żłobka. Wszystko ma być gotowe jeszcze przed wakacjami

Gmina wybrała już w przetargu wykonawcę przebudowy pomieszczeń, w których zostanie uruchomiony żłobek. Zajmie się tym lokalna firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę – na niespełna 250 tys. zł. W tej chwili pomieszczenia są zajmowane przez sale lekcyjne, ale szkoła je zwolni. Podjęte tu prace mają zostać zakończone do 29 czerwca. Swego rodzaju złem koniecznym może być nieznaczne zakłócenie komfortu pracy szkoły podczas wykonywania remontu.

Żłobek zajmie przestrzeń, w której w tej chwili znajdują się pracownie do zajęć z geografii, chemii i zajęć komputerowych oraz zaplecze pracowni do fizyki. Żłobek, który planowany jest na maksimum 20 dzieci, będzie mieć po remoncie osobne wejście w miejscu środkowego okna sali do geografii. Będzie tu zadaszenie i miejsce na wózki dziecięce. Do dyspozycji dzieci i obsługi będzie m.in. sala pobytu stałego, sala z łóżeczkami, szatnia, łazienka, kuchnia (do rozdysponowywania dowożonych posiłków). Wewnątrz przewidziane są m.in. zmiany ścian działowych pomieszczeń i dopasowanie instalacji do nowych potrzeb.

Po majowych świętach mają się też rozpocząć intensywne prace nad przygotowaniem spraw formalnych, np. statutu czy regulaminu działania żłobka. Zgodnie z zapowiedzią wójt gminy, w czerwcu rada gminy będzie miała przedstawione stosowne uchwały do rozważenia i (zapewne) przyjęcia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

qq

Robota jest, rąk brak

Jarosław Jędrysiak14 maja 2018
fff

Pijany walnął w płot… 120 m od drogi

Jarosław Jędrysiak13 maja 2018
cxvc

Autobus pełen nauki

Jarosław Jędrysiak7 maja 2018
efd-1

Mieszkanie Plus w gminie?

Jarosław Jędrysiak5 maja 2018
vcx

Od szkoły do szkoły. Nauczyciele po reformie

Jarosław Jędrysiak3 maja 2018
bvg

Hybrydy do rozświetlenia przejść

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2018