Okradli znaną firmę – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Okradli znaną firmę

Policja niezwłocznie rozpoczęła niezbędne czynności operacyjne.
ARCHIWUM.
Okradli znaną firmę

WŁAMANIE. W nocy z 24 na 25 kwietnia doszło do kradzieży z włamaniem na terenie znanej firmy wytwarzającej m.in. produkty drewniane i betonowe przy ulicy Górniczej w Kłobucku. Zgłoszenie faktu dokonania przestępstwa trafiło na policję 25 kwietnia około siódmej rano. Rozpruty sejf ogołocony z pieniędzy – to zastali wezwani na miejsce włamania policjanci. Co wstępnie ustalili funkcjonariusze dokonujący oględzin miejsca przestępstwa?

– Sprawcy wypchnęli okno z tyłu budynku i dostali się do jednego z pomieszczeń. Następnie wyważyli drzwi do pomieszczenia, w którym znajdował się sejf (kasa). Ten sejf rozcięli. Zabrali z niego około 60 tys. zł – podaje nam informacje, które w tym momencie można udostępnić, oficer prasowy kłobuckiej policji, st. sierż. Tomasz Solnica.

Jak się dowiadujemy, policja niezwłocznie rozpoczęła też niezbędne czynności operacyjne. W pierwszej kolejności użyto psa tropiącego, który niestety jednak nie podjął tropu. Zabezpieczone zostały też wszelkie ślady na miejscu przestępstwa. W dyspozycji organów ścigania jest też zapis z monitoringu poszkodowanej firmy i z wszelkich urządzeń monitoringowych w pobliżu tego miejsca w mieście. Śledztwo trwa i sprawcy są poszukiwani. Tyle informacji można uzyskać w tym momencie bez szkody dla prowadzonych czynności śledczych.

Zwróciliśmy się też o komentarz do poszkodowanej firmy. Ta jednak – ze zrozumiałych względów – w tym momencie odmawia komentowania tego zdarzenia i udzielania jakichkolwiek informacji na ten temat. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

4

Muszą jeździć w kółko

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2019
magdalena

Magdalena Kasprzak odeszła z urzędu

Ewa Chojnacka15 stycznia 2019
budzet

Co w budżecie na 2019?

Jarosław Jędrysiak15 stycznia 2019
sukcesy

Sukcesy pingpongistów OSiR-u Kłobuck

Stanisław Wrzesiński14 stycznia 2019
park

Park przemysłowy coraz bliżej

Jarosław Jędrysiak14 stycznia 2019
ania

Spotkanie z bajkami Ani Sokół

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2019