Okradli znaną firmę – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Okradli znaną firmę

Policja niezwłocznie rozpoczęła niezbędne czynności operacyjne.
ARCHIWUM.
Okradli znaną firmę

WŁAMANIE. W nocy z 24 na 25 kwietnia doszło do kradzieży z włamaniem na terenie znanej firmy wytwarzającej m.in. produkty drewniane i betonowe przy ulicy Górniczej w Kłobucku. Zgłoszenie faktu dokonania przestępstwa trafiło na policję 25 kwietnia około siódmej rano. Rozpruty sejf ogołocony z pieniędzy – to zastali wezwani na miejsce włamania policjanci. Co wstępnie ustalili funkcjonariusze dokonujący oględzin miejsca przestępstwa?

– Sprawcy wypchnęli okno z tyłu budynku i dostali się do jednego z pomieszczeń. Następnie wyważyli drzwi do pomieszczenia, w którym znajdował się sejf (kasa). Ten sejf rozcięli. Zabrali z niego około 60 tys. zł – podaje nam informacje, które w tym momencie można udostępnić, oficer prasowy kłobuckiej policji, st. sierż. Tomasz Solnica.

Jak się dowiadujemy, policja niezwłocznie rozpoczęła też niezbędne czynności operacyjne. W pierwszej kolejności użyto psa tropiącego, który niestety jednak nie podjął tropu. Zabezpieczone zostały też wszelkie ślady na miejscu przestępstwa. W dyspozycji organów ścigania jest też zapis z monitoringu poszkodowanej firmy i z wszelkich urządzeń monitoringowych w pobliżu tego miejsca w mieście. Śledztwo trwa i sprawcy są poszukiwani. Tyle informacji można uzyskać w tym momencie bez szkody dla prowadzonych czynności śledczych.

Zwróciliśmy się też o komentarz do poszkodowanej firmy. Ta jednak – ze zrozumiałych względów – w tym momencie odmawia komentowania tego zdarzenia i udzielania jakichkolwiek informacji na ten temat. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

konst

Poważna akcja czy zniewaga Długosza i Matki Polki?

Jarosław Jędrysiak20 sierpnia 2018
upał dziecko

Pijani ludzie i płaczące dziecko w aucie

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2018
karetka (1)

Tir staranował karetkę

Jarosław Jędrysiak18 sierpnia 2018
sole

Sołectwa dostaną wsparcie

Jarosław Jędrysiak13 sierpnia 2018
ff

Więcej miejsc parkingowych

Magdalena Kurzak11 sierpnia 2018
mm

Komendant inspektorem

Jarosław Jędrysiak5 sierpnia 2018