Okradli znaną firmę – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Okradli znaną firmę

Policja niezwłocznie rozpoczęła niezbędne czynności operacyjne.
ARCHIWUM.
Okradli znaną firmę

WŁAMANIE. W nocy z 24 na 25 kwietnia doszło do kradzieży z włamaniem na terenie znanej firmy wytwarzającej m.in. produkty drewniane i betonowe przy ulicy Górniczej w Kłobucku. Zgłoszenie faktu dokonania przestępstwa trafiło na policję 25 kwietnia około siódmej rano. Rozpruty sejf ogołocony z pieniędzy – to zastali wezwani na miejsce włamania policjanci. Co wstępnie ustalili funkcjonariusze dokonujący oględzin miejsca przestępstwa?

– Sprawcy wypchnęli okno z tyłu budynku i dostali się do jednego z pomieszczeń. Następnie wyważyli drzwi do pomieszczenia, w którym znajdował się sejf (kasa). Ten sejf rozcięli. Zabrali z niego około 60 tys. zł – podaje nam informacje, które w tym momencie można udostępnić, oficer prasowy kłobuckiej policji, st. sierż. Tomasz Solnica.

Jak się dowiadujemy, policja niezwłocznie rozpoczęła też niezbędne czynności operacyjne. W pierwszej kolejności użyto psa tropiącego, który niestety jednak nie podjął tropu. Zabezpieczone zostały też wszelkie ślady na miejscu przestępstwa. W dyspozycji organów ścigania jest też zapis z monitoringu poszkodowanej firmy i z wszelkich urządzeń monitoringowych w pobliżu tego miejsca w mieście. Śledztwo trwa i sprawcy są poszukiwani. Tyle informacji można uzyskać w tym momencie bez szkody dla prowadzonych czynności śledczych.

Zwróciliśmy się też o komentarz do poszkodowanej firmy. Ta jednak – ze zrozumiałych względów – w tym momencie odmawia komentowania tego zdarzenia i udzielania jakichkolwiek informacji na ten temat. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

gralnia

Gralnia po raz drugi

Jarosław Jędrysiak17 października 2018
cus

OSiR już po remoncie! [WIDEO & FOTO]

Jarosław Jędrysiak17 października 2018
specjalistka

Specjalistka od czasów Długosza

Jarosław Jędrysiak16 października 2018
vc

Awantura wokół Seteczki

Jarosław Jędrysiak16 października 2018
dlugosza

Rusza przebudowa ulicy Długosza

Jarosław Jędrysiak15 października 2018
319

Płot ze starych łóżek?

Jarosław Jędrysiak11 października 2018