Po co kupują domki? – Gazeta Kłobucka
Władysławów, Miedźno

Po co kupują domki?

Chciałbym, żeby te domki pozostały niezagospodarowane, na nasze potrzeby komunalne. Traktowałbym te domki jako pewną rezerwę finansową, musielibyśmy tylko wyremontować ich tarasy. Moglibyśmy w nich zabezpieczać „zielone szkoły” naszych szkół. Ewentualnie jako lokata kapitału – wyjaśnił Derejczyk. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Po co kupują domki?

INWESTYCJA. Na zasadzie wieczystej dzierżawy dysponowała nimi kłobucka MSZiZ. Teraz domki we Władysławowie, po rozwiązaniu umowy, ma mieć gmina. Po co?

Domki znajdują się na terenie ośrodka wczasowego we Władysławowie.

– Zgodnie z prawem jeśli umowa jest wypowiadana, wydzierżawiający ma obowiązek zwrócenia nakładów finansowych ponoszonych przez użytkownika wieczystego. Zleciłem wykonanie operatu szacunkowego dotyczącego wartości tych nieruchomości – informował na ostatniej sesji wójt Piotr Derejczyk.

Chodzi tu o cztery domkami typu brda (ze stromymi dachami do ziemi z obu stron). Każdy ma po nieco ponad 40 m kw. powierzchni. Są, jak podał wójt, w dość dobrym stanie. Według wyceny rzeczoznawcy są warte w sumie ok. 76 tys. zł. Wójt przedstawił sprawę do decyzji radzie gminy, choć zaznaczył, że tak właściwie już z samych przepisów wynika, że przy rezygnacji z dzierżawy gmina i tak ma obowiązek dokonania zwrotu dzierżawcy poniesionych nakładów.

– Jeśli byśmy to wykupili, to z jakim przeznaczeniem? – pytał radny Zbigniew Graj. – Nie planowaliśmy w budżecie pieniędzy na taki cel – dodał.

– Chciałbym, żeby te domki pozostały niezagospodarowane, na nasze potrzeby komunalne. Traktowałbym te domki jako pewną rezerwę finansową, musielibyśmy tylko wyremontować ich tarasy. Moglibyśmy w nich zabezpieczać „zielone szkoły” naszych szkół. Ewentualnie jako lokata kapitału – wyjaśnił Derejczyk.

Wartość takiego domku z gruntem, jak podał szacunkowo wójt, może sięgać ponad 50 tys. zł. Z tego powodu uważa, że jest to lokata kapitału – pod kątem możliwej ewentualnej późniejszej sprzedaży.

Informacją z ostatniej chwili jest to, iż gmina doszła do porozumienia ze spółdzielnią. Wynegocjowano kwotę 79 tys. zł. Jest to suma zbliżona do podanej uprzednio przez wójta jako ta, której oczekuje od gminy dotychczasowy najemca. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Władysławów, Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Władysławów, Miedźno