Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Bez kategorii

Satyra nie tylko polityczna

Napisał Konrad Ziębicki.
Satyra nie tylko polityczna


Ostatnio rozmawialiśmy z Joanną Maruszczyk, dyrektorem kłobuckiego ZOZ. O czym? O problemach w kłobuckiej służbie zdrowia, o tym dlaczego lekarze nie chcą pracować w małych miejscowościach. Okazało się, ze lekarze chcą pracować, ale stawka 50 zł za godzinę to im nie starcza do pierwszego i chcą 120 zł za godzinę. Podobno jak taki lekarz już dostane te 120 zł za godzinę to mają nastąpić ogólne ozdrowienia wszystkich chorych w naszym powiecie. Ale to nic! Bo są lekarze, którzy twierdzą, ze jeśli dostaną 130 zł za godzinę to oni zrobią tak, ze grubi będą szczupli, łysym zaczną rosnąć włosy, a starsi będą się znów czuli jak trzydziestolatkowie. Naszym zdaniem to trzeba im dać 150 zł za godzinę i będziemy nieśmiertelni!


W nocy z 24 na 25 kwietnia doszło do kradzieży z włamaniem na terenie znanej firmy wytwarzającej m.in. produkty drewniane i betonowe przy ulicy Górniczej w Kłobucku. I nie wcale nie chodziło o firmę Drewbet. Sprawcy wypchnęli okno z tyłu budynku i dostali się do jednego z pomieszczeń. Następnie wyważyli drzwi do pomieszczenia, w którym znajdował się sejf (kasa). Ten sejf rozcięli. Zabrali z niego około 60 tys. zł. Po drodze zabrali jeszcze dwa płoty betonowe, paletę kostki brukowej i trzy palisady. Wpadli bo im się po drodze palisady z wozu zsunęły prosto na radiowóz, który za nimi jechał. Policjanci się zorientowali bo sejf miał napis na drzwiach „Sejf z Drewbetu”.


W Przystajni i w Lipiu będzie obowiązywał podatek od deszczu. Tak od deszczu. Podatek będzie póki co obowiązywał tylko w tych dwóch gminach bo statystycznie im wyszło, że deszcze u nich padają najczęściej ze wszystkich gmin i wójtowie chcą na tym zarobić. Wójcina Bożena planuje na tym zarobić tyle, żeby pobudować za to aquapark, a wójt Henryk jak zarobi to dopiero powie na co wyda. Życzymy mieszkańcom Lipia i Przystajni suszy.


Wcześniej mieszkańcy Kołaczkowic mieli możliwość głosowania w wyborach w lokalu zlokalizowanym na swoim terenie. W najbliższych wyborach będą jednak musieli przyjechać oddać głos do Miedźna. Dlaczego? Bo wójt tam ostatnio przegrał. Teraz tak się wnerwił, no ale tak wnerwił na tych mieszkańców, że im lokal wyborczy odebrał bo jak stwierdził -„wybory mogły zostać sfałszowane”. Wójt w ten sposób chce zniechęcić mieszkańców. Pilotażowo planuje się również odebranie lokalu wyborczego mieszkańcom Izbisk, Krzyżówki, Mazówki, Rywaczek i Wapiennika. Protesty do tych decyzji można wnosić do proboszcza, ale on już teraz twierdzi, że za bardzo nie pomoże.


W Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach uroczyście otwarto krytą strzelnicę. Teraz ma być łatwiej i szybciej bo strażnicy będą strzelali nie do tarczy, a do gołębi. Gołębie będą latały i dlatego strzelnica jest kryta, aby te gołębie nie uciekały. Same tarcze mają być tylko przykrywką w razie kontroli. Jeśli jakiś gołąb siądzie i będzie chciał odpocząć to mają go przeganiać więziennicy. Na czas kiedy będą przeganiali, nie ustanie ostrzał.


Już są! Doleciały. Piękne, w paski żółto – czarne z czółkami na główce. Tak, nasze lokalne pszczółki zamówione przez panią kierownik z lokalnego magistratu. Jedna tylko pszczoła walnęła się w łeb o donicę, ale tak jak pisaliśmy tydzień temu, radny Kulej ją uratował i do donicy podsadził zwyżką. Zrobił to w promocji i policzył tylko połowę ceny ponieważ w połowie drogi pszczółka zaczęła machać skrzydełkami. No to sezon na zapylanie czas zacząć!

Napisał Konrad Ziębicki

Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej. Odezwał się do nas burmistrz Krzepic. Potwierdził nam, że jednak żłobek będzie. Jeśli nie w tej kadencji to w następnej. Mieszkańcy maja do tego czasu siedzieć cicho i dzieci rodzić.

2 komentarze

2 Komentarze

  1. Janusz Cukier

    29 listopada 2018 at 19:51

    Satyra satyrą ale jedyna prawda w GW, inne artykuły to tylko propaganda szczególnie jeżeli chodzi o gminę L. i Pana Redaktora J.

  2. Piotr

    22 maja 2018 at 21:15

    Kiedy redakcja zajmie się tematem budownictwa mieszkaniowego w kłobucku ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bez kategorii

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bez kategorii

mok-klobuck

MOK Kłobuck w sieci

Redakcja8 czerwca 2020
seat

Zginął kierowca seata

Jarosław Jędrysiak7 czerwca 2020
raport1205

Gmina Kłobuck – raport 12.05.2020 12:00

Ewa Chojnacka12 maja 2020
raport0505

Gmina Kłobuck – raport 05.05.2020 12:00

Ewa Chojnacka5 maja 2020
gk_46

TEST

Ewa Chojnacka15 listopada 2019
gaz

Gazociąg dotrze do gminy Opatów

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2019