Święto strażaków w roku jubileuszu niepodległości [FOTORELACJA] – Gazeta Kłobucka
Krzepice, powiat

Święto strażaków w roku jubileuszu niepodległości [FOTORELACJA]

Święto strażaków w roku jubileuszu niepodległości [FOTORELACJA]

UROCZYSTOŚĆ. Jest kil- ka jednostek straży ochotniczych, które mają tyle lat, ile niepodległa Polska. Ale mamy też straże i starsze, i młodsze. Wszyscy uroczyście świętowali Dzień Strażaka – tym razem znów na rynku w Krzepicach

Pogoda dopisała w tym roku chyba aż za dobrze, bo strażackie święto, odbywają- ce się w niedzielę, nie miało zbyt wielu widzów spośród niemundurowych mieszkańców. Ale najistotniejsze, że świetnie zaprezentowali się sami strażacy ochotnicy, którzy na tę doroczną uroczystość wystawili poczty sztandarowe. Nie każdy – jak wspomniano w przemówieniach – mógł świętować w Krzepicach, bo sezon po- żarów traw wciąż trwa i nawet z rana w dniu obchodów były już w kilku jednostkach wyjazdy na akcję. Choć wielu pozostało więc w domach, jak zawsze gotowych do działania w każdej chwili, to reprezentację na obchodach i oni mieli godną.

Choć Dzień Strażaka wpisano w tym roku w ciąg zdarzeń powiatowych obchodów stulecia niepodległości, przebieg uroczystości był w zasadzie taki sam, jak zwykle – bo tu już przesądza długoletnia tradycja. Najpierw prowadzone przez orkiestrę dętą OSP Krzepice poczty sztandarowe przeszły wraz z innymi uczestnikami wydarzenia z parkingu za krzepickim kościołem na płytę rynku, mijając w drodze ustawionych w szpaler dość licznych w takich okazjach, zwłaszcza w roku wyborczym, oficjeli. Na masz na rynku podniesiono flagę państwową, a raport dowódcy przyjął i dokonał przeglądu oddziałów szef powiatowych struktur OSP, dh Henryk Kiepura. Wśród licznych gości, których chwilę potem witał dh Kiepura, wymienić warto zwłaszcza senatora Ryszarda Majera oraz krzepiczanina z pochodzenia, niegdyś ministra, prof. Mariana Zembalę. Podług tradycji uczczono pamięć zmarłych strażaków – utworem „Cisza”. Dokonano też odznaczenia zasłużonych dla ochotniczych straży pożarnych. Jak zwykle podczas tych uroczystości, do kilku jednostek trafił nowy sprzęt. Swoją chwilę miały i dzieci – laureaci konkursów o tematyce strażackiej. Finałem obchodów była demonstracja wozów strażackich. Wśród nich wiele jest ostatnio maszyn nowych, nowoczesnych i o dopasowanym do realizowanych zadań wyposażeniu – było więc co oglądać, jeśli tylko ktoś się strażą interesuje i, kto wie, może kiedyś sam też choćby tylko marzył o tym, by zostać strażakiem. (jar)

ODZNACZENI PODCZAS DNIA STRAŻAKA

Złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: Zbigniew Sosin (OSP Starokrzepice), Janusz Olczyk (OSP Zamłynie).
Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: Michał Matyska (OSP Starokrzepice).
Brązowy medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: Mirosław Zawierucha (OSP Zamłynie).
Pamiątkowe tabliczki za zorganizowanie uroczystości: Józef Gawlik (OSP Krzepice), Tadeusz Ćwieląg (OSP Dąbrowa), Józef Pilśniak (OSP Zajączki Pierwsze), Józef Jagieła (OSP Starokrzepice), Zenon Telęga (OSP Dębie), Antoni Żurek (OSP Złochowice), Antoni Ślusarczyk (OSP Janiki), Tadeusz Kasprzak (OSP Lipie), Jan Błoński (zarząd powiatowy OSP), Alojzy Pach (OSP Wręczyca).


GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice, powiat

bb

Czekają z robotą na śnieg?

Jarosław Jędrysiak17 września 2018
zz-1

Andrzej Wróblewski szkoleniowcem Liswarty Krzepice

Stanisław Wrzesiński13 lipca 2018
32

Geriatrii nie będzie

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2018
cv

Nie ma pisma – nie ma sprawy

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2018
krze

Krzepice dostaną rządową kasę na drogi

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2018
zzzzz

Ukradliście ponad 2 miliony!

Jarosław Jędrysiak7 maja 2018