Piknik z biegiem dla dzieci – Gazeta Kłobucka
Biała

Piknik z biegiem dla dzieci

Biegacze z NGB Kłobuck nie tylko licznie stawili się na starcie, ale i wzięli na siebie zadania organizacji biegu na rzecz chorych dzieci.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Piknik z biegiem dla dzieci

IMPREZA. Przy szkole w Białej odbył się doroczny piknik rodzinny. Po raz drugi połączony był z biegiem charytatywny na rzecz ciężko chorych dzieci

Impreza rozpoczęła się na placu za szkołą w godzinach popołudniowych w minioną sobotę. Zaaranżowano tam stoiska ze słodkimi wypiekami i napojami, z książkami, inne prowadziły przedstawicielki stowarzyszenia „Kobiety Aktywne” oraz koło STF Zabrze – można było tu m.in. zmierzyć sobie ci- śnienie, poziom cukru, ale można było też poprawić makijaż. Nieopodal na dzieci czekały koniki do jazdy wierzchem – oczywiście pod odpowiednią opieką dorosłych. W innym końcu placu dzieci mogły pobawić się na kilku ustawionych w rzędzie dmuchanych zamkach. Przy samej szkole stanęła scena. To głównie na niej odbywały się po kolei występy artystyczne – przede wszystkim w wykonaniu lub z udziałem miejscowych dzieci i tutejszej młodzieży.

Przed piątą po południu rozpędu nabrało przygotowanie do wpisanego w program pikniku II Biegu Przełajowego „Podaruj Serce”. Współorganizowany przez biegaczy z NGB Kłobuck, bieg ten odbywa się z założenia nie dla wyniku, a dlatego, by zebrać wsparcie dla dzieci – beneficjentami kilkuset złotych, które zgromadzono tym razem, stało się Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” z Częstochowy. W samym biegu wzięło udział ponad pół setki osób. Wraz z biegaczami NGB, młodzieżą i innymi chcącymi wesprzeć cel charytatywny udziałem w biegu i wrzuceniem wpisowego do puszki, była też żona burmistrza, Jadwiga Zakrzewska. Dla każdego, kto bieg ukończył, były rozdawane przez burmistrza wprost z koszyka lizaki. Dla wielu była też zapewne satysfakcja z udziału w biegu i jego ukończenia.

Piknik trwał do godzin wieczornych. Sprzedaż cegiełek na rzecz szkoły sfinalizowana została losowaniem nagrody głównej. Choć imprezie – jak niemal co roku – sprzyjała dobra pogoda, tym razem frekwencja mieszkańców była nieco mniejsza. Od obecnych usłyszeliśmy, że mogło na to wpłynąć organizowanie imprezy plenerowej tego samego dnia w sąsiednim Kamyku. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

fizyka

Fizyka ciekawie podana

Jarosław Jędrysiak2 lutego 2019
dary

Dary serc

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2019
jedzenie

Zebrali ponad 400 kilogramów jedzenia

Jarosław Jędrysiak23 grudnia 2018
mikolajki

Mikołajki przedszkolaków

Jarosław Jędrysiak22 grudnia 2018
tyoi

Razem przy ogniu

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
34

Życzenia dla nauczycieli

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2018