Okradli i uciekli pasatem. Znasz to auto? – Gazeta Kłobucka
Bór Zajaciński

Okradli i uciekli pasatem. Znasz to auto?

Policja dysponuje wizerunkami samochodu, którym najprawdopodobniej odjechali przestępcy.
KPP KŁOBUCK
Okradli i uciekli pasatem. Znasz to auto?

POLICJA. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców rozboju, do którego doszło w końcu kwietnia w gminie Przystajń. Upublicznia też wizerunek pojazdu, którym odjechali sprawcy

W Borze Zajacińskim rozegrały się sceny niczym z filmu gangsterskiego. Niestety –wszystko wydarzyło się naprawdę. Do rozboju doszło 28 kwietnia około godz. 13.30.

– Do sklepu w Borze Zajacińskim w gminie Przystajń weszło trzech zamaskowanych sprawców, którzy zastraszyli ekspedientkę i ukradli pieniądze z kasy, po czym odjechali prawdopodobnie bordowym volkswagenem passatem B5 (po liftingu) typu kombi – referuje przebieg zdarzenia rzecznik naszej policji, sierż. szt. Kamil Raczyński.

Śledztwo w sprawie przestępstwa trwa od miesiąca. Policja prosi mieszkańców o pomoc.

– Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia lub rozpoznaje pojazd ze zdjęć, prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość – mówi Raczyński.

Jak dokładnie wyglądał samochód, którym prawdopodobnie odjechali sprawcy? Przy dokładniejszej analizie zdjęć i informacji policja podaje, że miał srebrne listwy ozdobne wokół szyb, naklejkę koloru białego w kształcie kwadratu z lewej strony tylnej klapy bagażnika na wysokości tablicy rejestracyjnej oraz napis lub naklejkę nad listwą ozdobną tylnych lewych drzwi. Inną naklejkę lub napis pojazd ten miał z lewej strony przedniej klapy silnika nad lampą. Auto wyposażone było w hak holowniczy i relingi dachowe oraz antenę umiejscowioną w tylnej części dachu. Na alufeldze lewego tylnego kola brakowało dekielka lub był on pomalowany na ciemno.

Prawdopodobny numer rejestracyjny poszukiwanego auta zaczynał się od liter OOL lub OKL. Takie rejestracje mają pojazdy z powiatów oleskiego i kluczborskiego.

Kto posiada jakiekolwiek pomocne informacje, powinien zgłosić się na policję. Można też mejlować (dyzurny@klobuck.ka.policja.gov. pl) lub dzwonić (34 310 92 55, 34 310 92 80), w tym także na telefony alarmowe 997 lub 112. W interesie wszystkich mieszkańców jest, by sprawcy rozboju zostali zatrzymani. Aby wiadomo było, że takie przestępstwa na naszym terenie nikomu nie ujdą bezkarnie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bór Zajaciński

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bór Zajaciński

656

Uczcili „Warszyca” i Żołnierzy Niezłomnych

Ewa Chojnacka16 marca 2019
11

Od 65 lat razem

Redakcja1 lutego 2016