Miał 5 promili, zabił kobietę – Gazeta Kłobucka
Region

Miał 5 promili, zabił kobietę

Osobowe volvo zostało doszczętnie zniszczone.
ARCH.
Miał 5 promili, zabił kobietę

TRAGEDIA. Ponad 5 promili alkoholu miał 42-letni Ukrainiec – mieszkaniec powiatu kłobuckiego – który spowodował tragiczny wypadek na DK 1 w Siedlcu Dużym w powiecie myszkowskim

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę przed godz. 22. Z ustaleń policjantów wynika, że 42-letni kierowca mitsubishi pajero – obywatel Ukrainy – jadąc w kierunku Częstochowy pasem przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku, doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym volvo, którym kierował 25-letni mężczyzna. W samochodzie znajdowały się jeszcze 3 inne osoby. W wyniku zdarzenia kierowca mitsubishi oraz cztery osoby podróżujące volvo z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitali na terenie województwa śląskiego. Pasażerka volvo – 47 letnia kobieta – zmarła w szpitalu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany. Podczas wypadku nie doznał poważniejszych obrażeń. Zabrano go do szpitala, gdzie po badaniu krwi okazało się, że 42-latek miał we krwi ponad… 5 promili alkoholu! Mężczyzna przyznał się do winy, ale zeznał, że nie pamięta zdarzenia. W Polsce przebywa legalnie, jest mieszkańcem powiatu kłobuckiego.

Okazuje się, że to nie pierwszy poważny wypadek spowodowany w ostatnich dniach przez kierowcę z Ukrainy w naszym regionie. Do podobnego doszło także 2 maja w Lipiu, gdzie 36-letni obywatel Ukrainy, kierujący oplem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, następnie na pole, a po pokonaniu około 120 metrów uderzył w płot i garaż jednej z posesji. Po przebadaniu okazało się, że kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Samochodem poza kierowcą podróżował pasażer, 34-letni obywatel Ukrainy. Kierowca i pasażer trafili do szpitala. Stan kierowcy pozwolił na niemal natychmiastowe opuszczenie szpitala, natomiast pasażer w stanie ciężkim nadal pozostaje pod opieką lekarzy. 36-latek po wyjściu ze szpitala został zatrzymany przez policjantów, a sąd zadecydował o umieszczeniu go w areszcie na okres 3 miesięcy. (mag)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

word

Dni otwarte w WORD

Ewa Chojnacka11 czerwca 2018
dym (1)

Unormują jakość paliw?

Jarosław Jędrysiak27 maja 2018
43

Ku przestrodze. Nie omijajcie zapór!

Ewa Chojnacka24 maja 2018
xcvxcv

Młodzież kruszy mur kłamstwa katyńskiego

Ewa Chojnacka29 kwietnia 2018
zab

Pół miliona na zabytki

Jarosław Jędrysiak18 kwietnia 2018
dzik

Szkody łowieckie oszacują inaczej

Jarosław Jędrysiak12 kwietnia 2018