Miał 5 promili, zabił kobietę – Gazeta Kłobucka
Region

Miał 5 promili, zabił kobietę

Osobowe volvo zostało doszczętnie zniszczone.
ARCH.
Miał 5 promili, zabił kobietę

TRAGEDIA. Ponad 5 promili alkoholu miał 42-letni Ukrainiec – mieszkaniec powiatu kłobuckiego – który spowodował tragiczny wypadek na DK 1 w Siedlcu Dużym w powiecie myszkowskim

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę przed godz. 22. Z ustaleń policjantów wynika, że 42-letni kierowca mitsubishi pajero – obywatel Ukrainy – jadąc w kierunku Częstochowy pasem przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku, doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym volvo, którym kierował 25-letni mężczyzna. W samochodzie znajdowały się jeszcze 3 inne osoby. W wyniku zdarzenia kierowca mitsubishi oraz cztery osoby podróżujące volvo z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitali na terenie województwa śląskiego. Pasażerka volvo – 47 letnia kobieta – zmarła w szpitalu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany. Podczas wypadku nie doznał poważniejszych obrażeń. Zabrano go do szpitala, gdzie po badaniu krwi okazało się, że 42-latek miał we krwi ponad… 5 promili alkoholu! Mężczyzna przyznał się do winy, ale zeznał, że nie pamięta zdarzenia. W Polsce przebywa legalnie, jest mieszkańcem powiatu kłobuckiego.

Okazuje się, że to nie pierwszy poważny wypadek spowodowany w ostatnich dniach przez kierowcę z Ukrainy w naszym regionie. Do podobnego doszło także 2 maja w Lipiu, gdzie 36-letni obywatel Ukrainy, kierujący oplem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, następnie na pole, a po pokonaniu około 120 metrów uderzył w płot i garaż jednej z posesji. Po przebadaniu okazało się, że kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Samochodem poza kierowcą podróżował pasażer, 34-letni obywatel Ukrainy. Kierowca i pasażer trafili do szpitala. Stan kierowcy pozwolił na niemal natychmiastowe opuszczenie szpitala, natomiast pasażer w stanie ciężkim nadal pozostaje pod opieką lekarzy. 36-latek po wyjściu ze szpitala został zatrzymany przez policjantów, a sąd zadecydował o umieszczeniu go w areszcie na okres 3 miesięcy. (mag)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

rtfg

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019
54g

ZUS wysyła listy do płatników składek

Adam Świerczyński5 marca 2019
fasr

Województwo ma złą nazwę?

Jarosław Jędrysiak4 marca 2019
19

Będzie więcej autobusów?

Jarosław Jędrysiak4 marca 2019
zus

Pół miliona cudzoziemców w ZUS-ie

Adam Świerczyński25 lutego 2019
saf

Od marca wyższe emerytury

Jarosław Jędrysiak24 lutego 2019