Warto wspierać gospodarstwa edukacyjne – Gazeta Kłobucka
Ekologia

Warto wspierać gospodarstwa edukacyjne

Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w prostych zajęciach gospodarskich i opiekować się zwierzętami gospodarskimi.
ARCH.
Warto wspierać gospodarstwa edukacyjne

Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął konkurs na projekty dotyczące wsparcia gospodarstw edukacyjnych w województwie śląskim. Jego celem jest podniesienie poziomu usług w gospodarstwach edukacyjnych w województwie śląskim oraz promocja i popularyzacja tej idei edukacji

W ramach konkursu przewidziano promocję Szlaku Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego oraz przeprowadzenie zajęć edukacjach we wszystkich gospodarstwach wchodzących w skład szlaku dla dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa śląskiego.

W tym roku Zarząd Województwa Śląskiego przyznał 200 tys. zł Stowarzyszeniu Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego na realizacje projektu „Popularyzacja idei edukacji w gospodarstwach edukacyjnych oraz promocja Szlaku Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego”.

Misją gospodarstw edukacyjnych jest dotarcie ze swoim przekazem przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Młodzi ludzie poznają tam pracę rolnika, źródła pochodzenia żywności i metody jej wytwarzania. Poznają wartość naturalnej żywności produkowanej bez sztucznych dodatków. Wzbogacają też wiedzę przyrodniczą. Mogą uczestniczyć w prostych zajęciach gospodarskich i opiekować się zwierzętami gospodarskimi. Ponadto w gospodarstwach edukacyjnych realizowane są zajęcia dotyczące dziedzictwa kulturowego wsi, miejscowych tradycji i obyczajów, a także lekcje zawierające elementy historii regionu. (oprac. as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ekologia

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ekologia

hg

Polskie jabłonie pełne papug?

Jarosław Jędrysiak6 czerwca 2018
er

Kurczaka los

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2018
zaba

Całować nie trzeba

Jarosław Jędrysiak10 maja 2018
smieci

Przyłącz się do sprzątania Europy

Adam Świerczyński9 maja 2018
jedza

One jedzą plastik

Jarosław Jędrysiak2 maja 2018
patyczki

Koniec z patyczkami, mieszadełkami i słomkami z plastiku

Jarosław Jędrysiak29 kwietnia 2018