Warto wspierać gospodarstwa edukacyjne – Gazeta Kłobucka
Ekologia

Warto wspierać gospodarstwa edukacyjne

Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w prostych zajęciach gospodarskich i opiekować się zwierzętami gospodarskimi.
ARCH.
Warto wspierać gospodarstwa edukacyjne

Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął konkurs na projekty dotyczące wsparcia gospodarstw edukacyjnych w województwie śląskim. Jego celem jest podniesienie poziomu usług w gospodarstwach edukacyjnych w województwie śląskim oraz promocja i popularyzacja tej idei edukacji

W ramach konkursu przewidziano promocję Szlaku Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego oraz przeprowadzenie zajęć edukacjach we wszystkich gospodarstwach wchodzących w skład szlaku dla dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa śląskiego.

W tym roku Zarząd Województwa Śląskiego przyznał 200 tys. zł Stowarzyszeniu Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego na realizacje projektu „Popularyzacja idei edukacji w gospodarstwach edukacyjnych oraz promocja Szlaku Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego”.

Misją gospodarstw edukacyjnych jest dotarcie ze swoim przekazem przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Młodzi ludzie poznają tam pracę rolnika, źródła pochodzenia żywności i metody jej wytwarzania. Poznają wartość naturalnej żywności produkowanej bez sztucznych dodatków. Wzbogacają też wiedzę przyrodniczą. Mogą uczestniczyć w prostych zajęciach gospodarskich i opiekować się zwierzętami gospodarskimi. Ponadto w gospodarstwach edukacyjnych realizowane są zajęcia dotyczące dziedzictwa kulturowego wsi, miejscowych tradycji i obyczajów, a także lekcje zawierające elementy historii regionu. (oprac. as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ekologia

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ekologia

re

Wybiorą lepsze jaja

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2018
tz

Byle jakiego pieca już się nie kupi

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2018
zz

W góry po śmieci

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2018
hgf (1)

Drzewo Roku

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2018
trt

Tablica Mendelejewa w powietrzu

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2018
ewew

Smartfon dla pszczół

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2018