Spróbują pobić rekord – Gazeta Kłobucka
Parzymiechy, powiat

Spróbują pobić rekord

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE,
PIXABAY.COM
Spróbują pobić rekord

To akcja ogólnopolska, a w Parzymiechach organizuje ją tutejsza szkoła. Do udziału zpraszani są w zasadzie wszyscy: uczniowie, nauczyciele, rodzice – mali, duzi, modsi i starsi

Termin jest dla wszystkich lokalnych odsłon akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!” wspólny: to piątek 8 czerwca, godzina 10.00.

– W naszej szkole startujemy jednak już o 8.45, gdy zbierzemy się na placu szkolnym i wyruszymy z Paradą Postaci Literackich na ulice naszej miejscowości. Oczywiście punktualnie o 10.00 będziemy wraz z innymi czytać wspólnie – każdy to, na co ma ochotę – próbując ustanowić rekord czytania w jednym czasie – opisuje Agata Wester, nauczycielka parzymieskiej szkoły.

To wspólne konkursowe czytanie, które jest głównym punktem całego wydarzenia, potrwa niedługo. Dlatego na potem zaplanowano już różne inne atrakcje: konkursy, zabawy i wspólne pieczenie kiełbasek.

Jak się przygotować i jak wziąć udział w akcji bicia rekordu? Po pierwsze trzeba przyjść na czas. Po drugie – albo przynieść własną książkę, albo wypożyczyć ją na miejscu z biblioteki. Młodsi uczniowie i przedszkolaki dobrze zrobią, jeśli przebiorą się na tę okazję za ulubionych bohaterów literackich. Warto też zabrać ze sobą coś do siedzenia – jakąś poduszkę lub koc, który da się rozłożyc na szkolnym placu.

Cel akcji – oczywisty. Chodzi o popularyzację czytania. Czasy są takie, że przyda się ona nie tylko dzieciom. W całym kraju do udziału zgłosiło się ponad 2,4 tys. placówek. W naszym powiecie – poza ZSP w Parzymiechach – także ZS w Białej, SP w Opatowie oraz dwie szkoły średnie: ZS w Krzepicach i ZS nr 3 w Kłobucku. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Graf - Cad

    8 czerwca 2018 at 11:27

    Kto czyta , nie błądzi …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Parzymiechy, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Parzymiechy, powiat

ew

Uczcili pamięć ofiar wojny [GALERIA]

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2018
11

Rozpatrują do maja, a co z siewami?

Redakcja28 marca 2016