Matce niepełnosprawnej córki zabrakło sił – Gazeta Kłobucka
Katowice

Matce niepełnosprawnej córki zabrakło sił

Funkcjonariusze weszli do mieszkania przez okno i znaleźli wewnątrz leżącą na podłodze 31-latkę i jej matkę, która się powiesiła.
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FLICKR.COM
Matce niepełnosprawnej córki zabrakło sił

TRAGEDIA. Zdesperowana matka podała truciznę swojej niepełnosprawnej córce, a następnie popełniła samobójstwo. Kobieta zmagała się z problemami finansowymi

Głośno było ostatnio w przestrzeni publicznej o proteście rodziców osób niepełnosprawnych, który przez miesiąc trwał w sejmie. O tym, z jak wielkimi problemami zmagają się tacy ludzie, żyjący w każdej niemal miejscowości, świadczy tragedia, która rozegrała się w Katowicach. Sprawę opisała „Gazeta Wyborcza”. Jak wynika z jej relacji, mieszkańcy jednego z bloków zaczęli się uskarżać na nieprzyjemny zapach wydobywający się z mieszkania zajmowanego przez 55-letnią kobietę i jej 31-letnią niepełnosprawną córkę, która cierpiała na porażenie mózgowe. Wezwano policję, funkcjonariusze weszli do mieszkania przez okno i znaleźli wewnątrz leżącą na podłodze 31-latkę i jej matkę, która się powiesiła. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 55-latka, zanim odebrała sobie życie, podała swojej córce truciznę. W ocenie specjalistów młodsza z kobiet żyła jeszcze kilkanaście dni od momentu śmierci matki. 55-latka zostawiła list pożegnalny, w którym wyjaśniła, że zdecydowała się odebrać życie sobie i swojej córce, ponieważ znajdowała się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Trwa śledztwo mające ustalić szczegółowe okoliczności tragedii. (red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Katowice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Katowice

2

Henryk Kula prezesem ŚlZPN

Redakcja3 września 2016
1

„Srebrny Durszlak” dla naszych gospodyń

Redakcja14 lipca 2016
10

Nowy wojewoda

Redakcja12 grudnia 2015