Panki znowu w telewizji. Przez oczyszczalnię – Gazeta Kłobucka
Panki

Panki znowu w telewizji. Przez oczyszczalnię

Szef gminy Panki może mieć poważny problem z zarzutami mieszkańców - także mieszkańców gmin sąsiednich. Naruszone zostały dopuszczalne wskaźniki zanieczyszczeń w ściekach odprowadzanych do Pankówki z komunalnej oczyszczalni w Pankach.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Panki znowu w telewizji. Przez oczyszczalnię

PROBLEM. Tym razem media regionalne przyciągnęło do Pa- nek to, co dzieje się w związku z tutejszą oczyszczalnią ścieków. I tym, co trafia do rzeki, a absolutnie nie powinno

Wtorkowy materiał w „Aktualnościach” katowickiej TVP dotyczył zaobserwowanego przez wielu mieszkańców pojawienia się w Pankówce śniętych ryb. Dokucza też odór snujący się po okolicy. Stan wody w rzece jest badany przez WIOŚ. Jak już wskazuje ta instytucja, naruszone zostały dopuszczalne wskaźniki zanieczyszczeń w ściekach odprowadzanych do Pankówki z komunalnej oczyszczalni w Pankach. Oczyszczalnia ta jest pod kuratelą Międzygminnego Związku Panki-Przystajń ds. Ochrony Wód. Wiadomo, że w ramach tego związku zajmują się problemami z funkcjonowaniem oczyszczalni – duże zaangażowanie wykazuje tu zwłaszcza samorząd gminy Przystajń (aktualnie przewodniczy mu wójt Henryk Mach).

Do nas docierają z kolei głosy mieszkańców, którzy zwracają uwagę nie tylko na odór i śnięte ryby, ale i na spienienie rzeki, na pojawianie się w wodzie odpadów odzwierzęcych. Pojawiają się pytania o skalę wpływu na stan oczyszczalni zrzutu odpadów poprzemysłowych, które trafiają tam bez wcześniejszego oczyszczenia. Poza wspomnianym WIOŚ sprawę bada też policja i prokuratura.

Niepokój o zatrucie wód na szerszą skalę pojawia się już też w gminach sąsiednich. Jest on uzasadniony, bo Pankówka wpada w Liswarty w gminie Krzepice, a Liswarta płynie stąd dalej do gmin Lipie i Popów. Czyli wszystko to, z czym nie może sobie poradzić oczyszczalnia w Pankach w jej obecnym stanie, trafi w końcu jako problem do mieszkańców niemal połowy naszego powiatu. (jar)

2 komentarze

2 Komentarze

  1. IRENA

    12 czerwca 2018 at 13:49

    Dlaczego na zdjęciu jest Bodzio ? w tym roku zarządcą jest Wójt Przystajni i to on odpowiada za oczyszczalnie !

  2. Sharkbiały

    12 czerwca 2018 at 10:45

    Cooo… jak można !? Natychmiast rządamy rozwiązania problemu ! Nie poto zarabiana jest liswarta aby jakiś skorumpowany urzędnik z panek ja nam zanieczyszczał ! Tam kapią się dziaci i wczasowicze !natychmiast rządamy rozwiązania problemu oczyszczeni rzeki i odsunięcia od stanowiska osób odpowiedzialnych -rzetelnego śledztwa i niezwlocznego ukarania winnych . TeGo rządamy my -obywatele .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

ds

Będzie drożej za śmieci

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2018
cvvc

Droga droższa o pół miliona. Warto się zadłużać?

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2018
kanalizacja

Są pieniądze na kanalizację

Jarosław Jędrysiak16 kwietnia 2018
dlaczego

Dlaczego złożyła rezygnację?

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2018
bcc

Nie przemycili podwyżki za przedszkole

Jarosław Jędrysiak25 marca 2018
panki

„Interwencją obywatelską” zajęła się policja

Magdalena Kurzak10 marca 2018