Dwa koła – trzy i pół promila – Gazeta Kłobucka
Łobodno

Dwa koła – trzy i pół promila

Badanie trzeźwości dało rzadko spotykany wynik: prawie 3,5 promila. Taki stan kierowcy musiał mieć wpływ na utratę panowania nad pojazdem.
POLICJA KŁOBUCK
Dwa koła – trzy i pół promila

POLICJA. krawężnik „stanął” na drodze 38-letniego mieszkańca naszego powiatu, który wybrał się w trasę swoim simsonem, choć zdecydowanie powinien się trzymać z daleka od każdego pojazdu

Krawężnik leżał, oczywiście, nie w poprzek drogi, a zupełnie normalnie, wzdłuż niej. Ale prawdopodobnie i tak przeszkodził motocykliście. Tuż przed dziesiątą wieczorem w sobotę 38-latek jechał simsonem przez Łobodno. Na ul. Sienkiewicza coś poszło nie tak. Stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa najeżdżając na wspomniany krawężnik. Pierwsi na miejscu byli tutejsi dzielnicowi. Co ustalili?

– Styl jazdy mężczyzny najpewniej był efektem stanu nietrzeźwości, w jakim się znajdował. Podczas badania okazało się, że w organizmie 38-latka było niemal 3,5 promila alkoholu! – referuje sierż. szt. Kamil Raczyński, rzecznik kłobuckiej policji.

Kierowca simsona trafił do szpitala, ale obrażenia, które odniósł, nie okazały się zbyt groźne. Gorsze dopiero go czeka.

– Musi liczyć się z policyjnymi zarzutami za jazdę motorowerem w stanie nietrzeźwości. Grożą za to wysokie kary finansowe, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet pobyt w więzieniu. O losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd – dodaje Raczyński. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Graf - Cad

    29 czerwca 2018 at 10:18

    W końcu pijak też zwierzę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Łobodno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Łobodno

zakrzewski (1)

Starają się o Otwartą Strefę Aktywności

Jarosław Jędrysiak8 kwietnia 2019
df

Pędziła fordem jak szalona

Jarosław Jędrysiak15 września 2018
policja

Pędził przez wieś jak po autostradzie

Jarosław Jędrysiak9 września 2018
wypadek

Pijany wjechał w autobus

Jarosław Jędrysiak21 stycznia 2018
dkms

DKMS – I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Ewa Chojnacka9 października 2017
hymn

Hymn przyniósł laury

Jarosław Jędrysiak22 maja 2017