Krzepice dostaną rządową kasę na drogi – Gazeta Kłobucka
Krzepice, powiat

Krzepice dostaną rządową kasę na drogi

Chodzi o remont dróg gminnych w Zajączkach Drugich – ulice Parcele i Polna – w sprawie którego o środki wnioskowała gmina Krzepice.
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, PIXABAY.COM
Krzepice dostaną rządową kasę na drogi

DROGI. z puli dodatkowych 500 milionów złotych, przeznaczonych przez rząd na drogi lokalne w całym kraju, dostaną wsparcie aż 433 samorządy. W naszym powiecie tylko jeden: Krzepice

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju ogłosiło zestawienie informacji na temat podziału przez wojewodów środków rządowych na drogi lokalne. Dodatkowe 500 milionów złotych trafi do samorządów gminnych i powiatowych w każdym z województw. W województwie śląskim na liście podstawowej znalazły się 33 inwestycje drogowe zgłoszone przez samorządy. W tym jeden z powiatu kłobuckiego. Chodzi o remont dróg gminnych w Zajączkach Drugich – ulice Parcele i Polna – w sprawie którego o środki wnioskowała gmina Krzepice. Zadanie to jest na 16. miejscu listy rankingowej. Dofinansowanie przewidziane w programie może sięgać 80 procent.

O środki na drogi z tej samej dodatkowej puli starał się też jeszcze powiat kłobucki. Ale bez powodzenia. Zgłoszona przez samorząd powiatu przebudowa drogi Krzepice-Zajączki Pierwsze-Zbrojewsko – czyli tej, o której fatalny stan od dawna mają pretensje mieszkańcy – znalazła się na dopiero 10. miejscu listy rezerwowej. Wszystko wskazuje więc na to, że powiat zmuszony będzie szukać innego rozwiązania w kwestii remontu drogi w Zajączkach Pierwszych. Być może będzie to remont na początek jakiegoś tylko fragmentu tej drogi – o czym wspominano na sesjach w Krzepicach. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice, powiat

bb

Czekają z robotą na śnieg?

Jarosław Jędrysiak17 września 2018
zz-1

Andrzej Wróblewski szkoleniowcem Liswarty Krzepice

Stanisław Wrzesiński13 lipca 2018
32

Geriatrii nie będzie

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2018
cv

Nie ma pisma – nie ma sprawy

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2018
cc

Święto strażaków w roku jubileuszu niepodległości [FOTORELACJA]

Jarosław Jędrysiak27 maja 2018
zzzzz

Ukradliście ponad 2 miliony!

Jarosław Jędrysiak7 maja 2018