Myślą, by poprawić niebezpieczny zakręt – Gazeta Kłobucka
Wapiennik, Miedźno

Myślą, by poprawić niebezpieczny zakręt

Starosta deklaruje rozwiązanie problemu niebezpiecznego zakrętu w środku Wapiennika.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Myślą, by poprawić niebezpieczny zakręt

PROBLEM. Chodzi o ostry i ciasny zakręt na drodze Miedźno-Mokra w wapienniku. Po latach wreszcie jest szansa, że coś się zmieni na plus

Na zakręcie w Wapienniku z jednej strony jest krawężnik, z drugiej głęboki rów. Na ciasnym łuku wąskiej jezdni auta nie wpadają na siebie chyba tylko dlatego, że nie jadą zbyt szybko. Jest tu zresztą ograniczenie prędkości. Miejscowi wiedzą, że trzeba je brać pod uwagę. Obcy kierowca może wypaść ze swojego pasa i zderzyć się z kimś czołowo.

O problemie mówiono na sesji w Miedźnie bardzo często. Wiele razy problem poruszał sołtys Mokrej – bo dla mieszkańców tej wsi droga przez Wapiennik to podstawowy dojazd do centrum gminy. Apele ponawiane w gminie długo trafiały w próżnię. Ostatnio jednak najpierw w powiecie – w odpowiedzi na interpelację Agnieszki Związek – a teraz też w samym Miedźnie padły deklaracje co do poprawy bezpieczeństwa na drodze powiatowej. – Oglądaliśmy tę drogę razem z miejscowym radnym Szewczykiem. Tam nie tylko droga jest wąska, ale i łuk w Wapienniku – potwierdził na sesji powiatowej Henryk Kiepura. Rozwiązaniem ma być „zamurowanie” rowu i dzięki temu poszerzenie łuku jezdni. Do tego umocnienie obrzeży wąskiej jezdni. Szerzej na ten temat starosta wypowiedział się już w Miedźnie, na sesji rady gminy. – Powiatowy Zarząd Dróg zrobił obmiar i chcemy umocnić te pobocza w Wapienniku. Chcemy też rozwiązać problem i poprawić bezpieczeństwo na tym wąskim łuku. Będzie się to wiązało z wybrukowaniem, dość szerokim o długim, tego wewnętrznego zakrętu – podał Kiepura.

Informacje co do terminu zajęcia się tą drogą na sesji nie padły. W każdym razie po latach w końcu jest jakiś zamiar, by coś z niebezpiecznym zakrętem zrobić. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wapiennik, Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wapiennik, Miedźno

leja

Leją szamba do rowu

Jarosław Jędrysiak10 marca 2019
gh

Chodzą w egipskich ciemnościach

Jarosław Jędrysiak25 grudnia 2018