Wtedy też pięknie kwitły kasztany – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Wtedy też pięknie kwitły kasztany

Maturzyści z 1968 roku spotkali się w swej szkole. Byli jednym z pierwszych roczników, które uczyły się właśnie w obecnym gmachu placówki.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Wtedy też pięknie kwitły kasztany

ROCZNICA. „Złota Matura” to organizowane co roku spotkania absolwentów krzepickiego liceum, którzy egzamin dojrzałości zdawali 50 lat wcześniej. To ostatnie odbyło się kilka dni temu

Krzepicka szkoła szczyci się ciągłością swoich tradycji i kontaktem z absolwentami nawet po latach. I odwrotnie – absolwenci często z dumą powtarzają, że ukończyli liceum właśnie tu, w Krzepicach. Ich opowieści i to, co mówią ich o dekady młodsi koledzy, przekonuje, że siłą tej placówki jest od lat niezmiennie to samo: wspieranie rozwoju intelektualnego i duchowego wychowanków z poszanowaniem ich indywidualności. To dlatego wielu po latach wspomina, że to w murach tego liceum rodziły się ich pierwsze dorosłe plany, marzenia, kariery.

Maturzyści sprzed pół wieku, którzy spotkali się w sobotę w auli liceum, przywitani zostali przez dyrektora szkoły Grzegorza Mastalerza. Spotkanie prowadził następnie Bogdan Grzyb, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków LO w Krzepicach, który nie omieszkał wspomnieć o wyjątkowym klimacie szkoły i powodach, dla których absolwenci chętnie tu wracają także po wielu latach. Maturzystom sprzed lat wręczono następnie pamiątkowe upominki – do ceremonii tej zaproszono także Danutę Przybylską i Henryka Wydmucha, założyciela stowarzyszenia. Gości – starszych kolegów, złotych maturzystów – podjęła też dzisiejsza młodzież szkolna. Licealiści z dzisiejszych lat przygotowali nastrojowy program artystyczny. Wpleciono weń także prezentację dawnych zdjęć, które zachowały się w szkolnych kronikach. Te – co naturalne – wywołały żywiołowe reakcje licealistów sprzed pół wieku.

Na koniec wszystkich uczestników spotkania – „Złotej Matury” – poproszono o pozowanie do wspólnej fotografii. Oczywiście i my byliśmy tam z aparatem – i mamy to wyjątkowe ujęcie. I kilka innych, które umieszczamy na naszej stronie gazetaklobucka.pl. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

etfg

Przedszkolaki dla Niepodległej

Ewa Chojnacka15 listopada 2018
65v

Zamaskował dzikie wysypisko i zasiał na nim żyto

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
czyt

Czytali „Przedwiośnie”

Jarosław Jędrysiak7 listopada 2018
prze

Przesadzili z liczbą znaków?

Jarosław Jędrysiak5 listopada 2018
43

Niemiecka młodzież w Krzepicach

Jarosław Jędrysiak3 listopada 2018
we

Kotynia zostaje. Większość rady też

Jarosław Jędrysiak29 października 2018