W dawnej szkole zamieszkają dzieci – Gazeta Kłobucka
Waleńczów

W dawnej szkole zamieszkają dzieci

Zajmująca się kwestiami edukacji komisja rady powiatu odwiedziła powiatową placówkę w Waleńczowie – tę, w której dawniej funkcjonowała szkoła średnia. Teraz zamieszkają tam dzieci z domu dziecka. Radni mieli okazję ocenić warunki, jakie stworzono tam dzieciom.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
W dawnej szkole zamieszkają dzieci

GOSPODARKA LOKALOWA. Przez lata była tam szkoła średnia, potem – obiekt nie był użytkowany. Już wkrótce w budynku w Waleńczowie zamieszkają dzieci z domu dziecka

Zajmująca się kwestiami edukacji komisja rady powiatu odwiedziła powiatową placówkę w Waleńczowie – tę, w której dawniej funkcjonowała szkoła średnia. Teraz zamieszkają tam dzieci z domu dziecka. Placówka ta jest przygotowana do przyjęcia 14 dzieci. Ruszy od 1 września. Radni mieli okazję ocenić warunki, jakie stworzono tam dzieciom. Obecnie dzieci pozostające pod opieką domów dziecka umieszcza się nie w pojedynczych, dużych placówkach, a dzieli na mniejsze tak zwane rodzinki. W takich grupach funkcjonują one lepiej. Zasada ta jest stopniowo wprowadzana także na naszym terenie. Placówka tego rodzaju funkcjonuje już w dawnym internacie obok szkoły średniej w Krzepicach. Teraz – ruszy też w Waleńczowie, w obiekcie po dawnej szkole średniej. Natomiast wiadomo już, że do tego samego celu nie będzie przydatny budynek po posterunku policji w Miedźnie, którego przystosowanie do tego rodzaju potrzeb okazało się niemożliwe. Obiekt ten czeka więc inna przyszłość. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Waleńczów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Waleńczów

r1

840 tysięcy, by wreszcie mieli wodę

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2020
kran

Kolejny krok ku wodociągowi na Zakrzewskiej

Jarosław Jędrysiak4 czerwca 2020
K - Będą robić wodociąg na Zakrzewskiej (1664) + fot

Będą robić wodociąg na Zakrzewskiej

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020
K - Życzymy 200 lat 1

Życzymy 200 lat!

Jarosław Jędrysiak21 stycznia 2020
K - Motorem w słup (722) + fot

Motorem w słup

Jarosław Jędrysiak3 września 2019
hyr

Podwyższają diety, a mieszkańcy nie mają wody

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2019