Tak się bawił Kłobuck! – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Tak się bawił Kłobuck!

Tak się bawił Kłobuck w sobotę.
KRZYSZTOF ŚWITALSKI
Tak się bawił Kłobuck!

IMPREZA. Od piątku do niedzieli – tyle trwały tegoroczne Dni Kłobucka. I jak co roku największe grono mieszkańców miasta i powiatu bawiło się na miejskim rynku w dwa weekendowe wieczory, podczas koncertów gwiazd

W piątek rano – zawody sportowe, po południu „Mały Książę” na deskach MOK-u w wykonaniu grupy aMOK. W sobotę od wczesnego popołudnia impreza koncentrowała się na rynku. Najpierw kolejną odsłonę miała widowiskowa rywalizacja sprawnościowa – czyli turniej „Wymiatacze”. W tym roku najlepsza okazała się drużyna wystawiona przez biegaczy z NGB Kłobuck. Potem – cała seria występów: od folkloru miejskiego (Kapela „U Andrzeja”) po repertuar ludowy (liczne zespoły lokalne). W części wieczornej wystąpiła kolejna nasza młoda zdolna, która próbowała swych sił w telewizyjnym talent-show, Marcelina Szlachcic. Sporą widownię zgromadził zaś zwłaszcza koncert zespołu Łzy – jednej z gwiazd tegorocznych Dni Kłobucka. Wielu mieszkańców pozostało na płycie rynku i potem, bo zabawa z muzyką trwała tu do późna w nocy.

W niedzielę z pewnym poślizgiem zaczęły się widowiskowe zawody Strongman – Puchar Narodów. Przez trzy godziny nasi zawodnicy rywalizowali z gośćmi z sąsiednich krajów – z powodzeniem, bo wygrał Robert Cyrwus. Impreza była rejestrowana przez telewizję publiczną, więc wielu z widzów ma jeszcze szansę dostrzec siebie gdzieś na szklanym ekranie. Już w przerwie zawodów strongmanów rozpoczęły się kolejne występy artystyczne. Po naszych lokalnych amatorach przyszedł czas i na zespoły. Przed gwiazdą wieczoru rozgrzewały tym razem zespoły The Bartenders i Forsal. Spory tłum bawił się już świetnie, gdy na scenę wszedł zespół Video. Koncert tej wybranej przez mieszkańców gwiazdy zamknął tegoroczne Dni Kłobucka. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

foto

FOTOGRAFICZNY ZARYS DZIEJÓW

Ewa Chojnacka20 września 2018
nb

Gmina wesprze wyjazd harcerzy

Jarosław Jędrysiak20 września 2018
water

TARGI INSTALACYJNE – WATER PLUS

Ewa Chojnacka19 września 2018
rynek

Targowisko nie takie piękne, jak je malują?

Jarosław Jędrysiak19 września 2018
foto

Mnóstwo zdjęć dawnego Kłobucka

Jarosław Jędrysiak17 września 2018
vc

Miasto jeszcze dołoży do drogi do Kamyka

Jarosław Jędrysiak16 września 2018