Liswarta Krzepice powraca do okręgówki – Gazeta Kłobucka
Bez kategorii

Liswarta Krzepice powraca do okręgówki

Po wygranych barażach ze Spartą Szczekociny do częstochowskiej okręgówki po rocznej nieobecności powraca Liswarta Krzepice.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Liswarta Krzepice powraca do okręgówki

PIŁKA NOŻNA. Podopieczni Stanisława Szczęsnego, wygrywając w Myszkowie w rzutach karnych 3:1 (w regulaminowym czasie gry i po dogrywce był bezbramkowy remis) w spotkaniu barażowym ze Spartą Szczekociny, powrócili do klasy okręgowej po zaledwie rocznej przerwie

Bohaterem spotkania był bramkarz Liswarty, Wojciech Pietrzak, który obronił dwa rzuty karne wykonywane przez zawodników ze Szczekocin. Natomiast dla wicemistrza grupy I A-klasy częstochowskiej celnie z jedenastu metrów strzelali Grzegorz Noga, Mateusz Spaczyński i Łukasz Kajkowski. Kacper Nagłowski niestety przestrzelił.

W częstochowskiej okręgówce pozostaje Warta Kamieńskie Młyny, która po dwóch golach Michała Zycha oraz jednym Adriana Włóczyka na znakomitej piłkarskiej murawie w Konopiskach-Pająku pokonała Liswartę Lisów 3:2 (3:1) w derbach Podokręgu Lubliniec. Dla Liswarty celnie strzelali z karnego Sławomir Góra oraz Mateusz Korzekwa.

W trzecim barażowym pojedynku, przy licznej widowni w Kamyku, Piast Przyrów nadspodziewanie wysoko – 7:1 (3:1) – wygrał z grającym od 62. minuty w osłabieniu (kontuzja barku Adama Kąkola i brak zawodników rezerwowych) Orłem Psary/Babienica, dla którego gola uzyskał już w 2. minucie grający trener Adam Młynek. Dla Piasta Przyrów (grający trener Tomasz Walioszczyk), który również powraca na boiska częstochowskiej okręgówki po rocznej nieobecności, po dwie bramki zdobyli Kamil Smoleń i Paweł Nowakowski oraz Bartłomiej Wiśniewski, Kryspin Malinowski oraz najlepszy strzelec drużyny (27 goli) Norbert Binek.

Orzeł Psary/Babienica, najwyżej sklasyfikowany w tzw. strefie barażowej częstochowskiej okręgówki (12. miejsce), pozostanie jednak w okręgówce, ponieważ z IV ligi śląskiej został wycofany III-ligowy spadkowicz, Unia Turza Śląska (będzie występowała w A-klasie w miejsce swoich rezerw lub w katowickiej okręgówce), której główny sponsor wraz z zawodnikami przeniósł się do grającej w IV lidze MKP Odry Centrum Wodzisław Śląski. Sytuacja ta sprawiła, że, pomimo przegranej 2:3 (1:2) z Podbeskidziem II Bielsko-Biała w Rudzie Śląskiej w spotkaniu barażowym o IV-ligowe utrzymanie, w tej klasie rozgrywkowej pozostanie Raków II Częstochowa. W przyszłym sezonie rezerwy I-ligowego Rakowa poprowadzi już jednak Tomasz Kuźma, który zastąpił Dawida Krzętowskiego. W przypadku, gdyby także do IV ligi nie przystąpiły również rezerwy I-ligowego Podbeskidzia (sprawa ma się wyjaśnić do piątku), zostanie rozegranie dodatkowy mecz o utrzymanie pomiędzy zdegradowanymi wcześniej drużynami Szczakowianki Jaworzno i Kuźni Ustroń. III-ligowym beniaminkiem po wygranej 2:1 (0:1) w rewanżowym barażowym spotkaniu z bytomską Polonią został najlepszy w IV-ligowej tabeli grupy I Ruch Radzionków. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu był remis 1:1 (0:1).

Z częstochowską okręgówką żegna się również piętnasty w tabeli, a występujący w tej klasie rozgrywkowej przez dwa ostatnie sezony LZS Mrzygłód k.Myszkowa. Natomiast dzięki pozostaniu w okręgówce Orła Psary/Babienica w A-klasie lublinieckiej utrzymają się także zajmujący dwunastą pozycję Błękitni Herby.

Jaki jednak będzie ostateczny kształt poszczególnych lig w przyszłym sezonie 2018/2019, dowiemy się najprawdopodobniej po przeprowadzonym procesie licencyjnym oraz terminie zgłoszeń do poszczególnych klas rozgrywkowych. Ten w przypadku Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej (kl. okręgowa, A- i B-klasa, Puchar Polski i rozgrywki młodzieżowe) upływa w poniedziałek 16 lipca.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bez kategorii

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bez kategorii

rek

Śmieci muszą być droższe

Jarosław Jędrysiak3 marca 2019
hg

Rzeka może zalewać działki

Jarosław Jędrysiak10 stycznia 2019
tu

Nowa rada pod nowym kierownictwem

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2018
cv

Młodzi dla Niepodległej

Ewa Chojnacka11 listopada 2018
rtt

Parkingu na razie nie będzie

Jarosław Jędrysiak26 lipca 2018
SATYRA-WPIS

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka22 maja 2018