Trochę zimy w środku lata – Gazeta Kłobucka
Powiat

Trochę zimy w środku lata

Burze, których po kolei kilka przetoczyło się przez nasz powiat z północnego zachodu na południowy wschód, przyniosły silne opady.
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, PXHERE.COM
Trochę zimy w środku lata

POGODA. Pogoda potrafi zaskoczyć. We wtorek nad powiatem przeszły potężne burze. W niektórych miejscowościach spadł nawet grad – i to w dużych ilościach

Meteorolodzy próbują nas przyzwyczajać do różnych pogodowych anomalii, bo – jak głoszą – zmiany klimatu, które dotyczą też naszego kraju, tu właśnie dawać będą takie efekty. We wtorek pogoda „oszalała”. Burze, których po kolei kilka przetoczyło się przez nasz powiat z północnego zachodu na południowy wschód, przyniosły silne opady – i to nie tylko deszczu, ale również gradu. Na krańcach naszego powiatu, tuż pod Częstochową, zwłaszcza w Szarlejce, w Kalei, gradu spadło tak dużo, że ziemię przykryła szczelna biała warstwa – niczym zaspy śniegu. Zjawisko na przełomie czerwca i lipca dawno niewidziane. A mamy też sygnały, że podobnie było nie tylko na terenie gminy Wręczyca, ale i w niektórych miejscowościach na południu gminy Przystajń.

Gdzie nie spadł grad, lało potężnie. W Krzepicach ulice w centrum miasta zamieniły się w rzeki – auta przedzierały się tu przez przynajmniej kilkucentymetrową warstwę wody. W kilku miejscach powiatu doszło też do podtopień.

– Podtopienia zgłoszono nam w trzech miejscach – podaje nam brygadier Mariusz Gosławski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku. – Interweniowaliśmy w przypadku zalania posesji w Borze Zajacińskim, rampy przy markecie nieopodal dawnego dworca autobusowego w Kłobucku i w Popowie, gdzie zalana została hala produkcyjno-magazynowa – wylicza.

Burze okazały się też groźne z powodu piorunów, które tym razem zdołały wyrządzić szkody. W Grodzisku na ul. Kalejskiej wyładowanie atmosferyczne uszkodziło instalację elektryczną i spowodowało pożar elewacji budynku prywatnego. W Albertowie w zakładzie produkcyjnym od pioruna spłonęły pojemniki zawierające przetworzone owoce. Z kolej w Ługach-Radłach z tej samej przyczyny pożar powstał w leśnym zagajniku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

56

Zjadamy ścieki z kanalizacji?

Jarosław Jędrysiak14 listopada 2018
435

6 rannych, 3 wypadki, 13 kolizji

Jarosław Jędrysiak9 listopada 2018
fdf

Coraz chętniej chodzimy na wybory

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2018
taranowal

Taranował auta na drodze. Trafił za kraty

Jarosław Jędrysiak3 listopada 2018
435

Kaskadowy pomiar prędkości także u nas

Jarosław Jędrysiak3 listopada 2018
re

Czarne chmury nad PSL

Jarosław Jędrysiak30 października 2018