Jubileuszowy przegląd orkiestr – Gazeta Kłobucka
Powiat

Jubileuszowy przegląd orkiestr

Przed orkiestrą z Wręczycy prezentowały się mażoretki.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Jubileuszowy przegląd orkiestr

IMPREZA. Pięknie grają, pięknie się prezentują. Orkiestry dęte to nie tylko duma lokalnych społeczności, ale też kuźnia muzycznych talentów. W tym roku już po raz 20. podziwialiśmy powiatową prezentację ich umiejętności

Tym razem orkiestry maszerowały i grały we Wręczycy Wielkiej. W minioną niedzielę pierwsza część przeglądu – przemarsz z jednoczesnym wykonywaniem muzyki – odbyła się na trasie od skrzyżowania nieopodal urzędu gminy do stadionu Sokoła Wręczyca. Każdy ruch, gest i każdą nutę bacznie śledzili tu ustawieniu przy trasie przemarszu jurorzy. Całkiem spora grupa mieszkańców Wręczycy i powiatu oklaskiwała też maszerujących na całej przemierzanej przez nich trasie. Tuż przy stadionie – także licznie przybyli oficjele, wśród nich zaś zwłaszcza starosta Henryk Kiepura i wójt Wręczycy Henryk Krawczyk.

Wszystkie orkiestry, gdy zgromadziły się już na trawniku boiska, zagrały wspólnie. Tym razem postawiono na pieśni patriotyczne, po pierwsze hymn państwowy. Po powitaniu gości rozpoczęły się następnie występy sceniczne kolejnych orkiestr. Kto z konkursowego przeglądu wyszedł zwycięsko – podajemy obok.

Zauważmy jeszcze, że orkiestry biorące udział w przeglądzie, nie są jednorodne. Są wśród nich zespoły tworzone tylko przez młodzież i dzieci, są i takie, w których pomagają dorośli czy nawet nieco starsi. Są takie, które całkiem niedawno zaczęły rywalizację w powiatowych przeglądach, są i takie, które z powodzeniem rywalizują już nie tylko z sąsiadami, ale i na arenie krajowej. Każdy taki zespół instrumentalny to też szansa na wyłowienie młodych talentów, na przekazanie im podstaw muzyki i gry na instrumentach. Udział w powiatowej prezentacji orkiestr – w tym roku już 20. – to też zapewne ważne dla młodych ludzi źródło motywacji do dalszego rozwijania swoich uzdolnień. (jar)

WYNIKI JUBILEUSZOWEGO PRZEGLĄDUORKIESTR DĘTYCH

Przemarsz: 1) DMOD Wręczyca Wielka. 2) OD OSP Ostrowy nad Okszą. 3) MOD OSP Zajączki Pierwsze.
Występ sceniczny: 1) DMOD Wręczyca Wielka. 2) OD OSP Miedźno. 3) DMOD GOK Lipie.
Nagroda publiczności: DMOD Wręczyca Wielka.
Nagrody indywidualne: najmłodszy uczestnik – Marta Kotarska; najstarszy uczestnik – Alfred Kępski; najlepszy instrumentalista – Paweł Mastalerz.


GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

435

6 rannych, 3 wypadki, 13 kolizji

Jarosław Jędrysiak9 listopada 2018
fdf

Coraz chętniej chodzimy na wybory

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2018
taranowal

Taranował auta na drodze. Trafił za kraty

Jarosław Jędrysiak3 listopada 2018
435

Kaskadowy pomiar prędkości także u nas

Jarosław Jędrysiak3 listopada 2018
re

Czarne chmury nad PSL

Jarosław Jędrysiak30 października 2018
rte

Powiatowe i rejonowe mistrzostwa

Stanisław Wrzesiński27 października 2018