Burmistrz z absolutorium – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Burmistrz z absolutorium

Jerzy Zakrzewski dziękował swoim współpracownikom za sukces, którym jest wykonanie ubiegłorocznego budżetu.
Burmistrz z absolutorium

POLITYKA. Rada gminy zatwierdziła sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu za rok 2017. Jak podkreśliła skarbniczka Katarzyna Jagusiak, budżet został wykonany niemal wzorowo, bo w 95,5 procentach

Zastrzeżeń nie miała również Regionalna Izba Obrachunkowa. Uwagi do wydatkowanych kwot – dotyczących szczególnie promocji gminy – miał jedynie Witold Dominik, który podkreślił, że nie ma zastrzeżeń co do zasadności wydatków, ale formy ich przekazania. Radnemu chodzi głównie o to, że burmistrz decyzje o przesunięciu środków czy ich zwiększeniu podejmuje samodzielnie, bez zgody rady. Dominik zakwestionował też kilka wydatków promocyjnych, które jego zdaniem były zbędne. Zdaniem Jerzego Zakrzewskiego wszystko odbywa się zgodnie z przepisami i burmistrz nie musi pytać rady o zgodę, jeśli ktoś zwróci się do niej o dofinansowanie jakiejś inicjatywy, np. jubileuszu KGW czy innych.

Dodał, że wszystkie działania promocyjne przynoszą gminie wymierne efekty i są praktykowane we wszystkich gminach w kraju.

I choć za przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu zagłosowało 16 radnych (Koalicja Samorządowa, SLD), przeciw było 2 (Dominik, Tokarz), a 1 osoba wstrzymała się od głosu, to za udzieleniem absolutorium Jerzemu Zakrzewskiego podniosło rękę 15 radnych, 2 było przeciw, a od głosu wstrzymało się 2. Okazało się, że drugą osobą wstrzymującą się była Danuta Gosławska z ugrupowania burmistrza – Koalicji Samorządowej.

Od jakiegoś czasu słychać głosy, że Koalicja jest wewnętrznie podzielona. Potwierdzają to choćby głosowania, które nie zawsze są jednomyślne. (mag)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Jo, i~m

    4 lipca 2018 at 20:17

    te dwa przypadki to nie sa warte nawet funta kłaków, jeden menel, a drugi narcyz i bufon. Obaj nie powinni zasiadać nawet w radzie Buszmenów, a co dopiero w jakiejkolwiek Polskiej gminie, to wstyd dla Kłobucka i okolicy, że taki warcholstwo i cwaniactwo zabiera mandaty wyborcze, szok i hańba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

yt

Dzieci poniosą lżejsze tornistry!

Ewa Chojnacka19 listopada 2018
fdgv

Dzieci poniosą lżejsze tornistry!

Jarosław Jędrysiak17 listopada 2018
gff

Dużo do świętowania

Jarosław Jędrysiak17 listopada 2018
ref

Rekord dla Niepodległej

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2018
zoz

Ustrzeż się przed rakiem

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
cvb

REGGAE JAK MALINA – 5. edycja

Ewa Chojnacka13 listopada 2018