Jerzy Sądel znowu będzie posłem? – Gazeta Kłobucka
Polityka

Jerzy Sądel znowu będzie posłem?

Kto będzie naszym posłem po odejściu Konrada Głębockiego na placówkę dyplomatyczną?
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Jerzy Sądel znowu będzie posłem?

POLITYKA. Nominacja posła z naszego okręgu, Konrada Głębockiego, na stanowisko ambasadora we Włoszech oznacza, że jego miejsce w Sejmie zajmie ko- lejny według liczby głosów polityk Prawa i Sprawiedliwości, który startował właśnie z ziemi częstochowskiej. Pytanie tylko, czy jedynie liczba zdobytych głosów o tym przesądzi

Dla mieszkańców powiatu kłobuckiego to informacja ważna, choć zarazem wiadomość o postanowionym wyjeździe Konrada Głębockiego na placówkę dyplomatyczną mogła łatwo umknąć pośród natłoku innych informacji. Zwolnienie przez tego posła z naszego okręgu miejsca w Sejmie oznacza, że w parlamencie reprezentował nas będzie ktoś inny spośród startujących z listy PiS w poprzednich wyborach parlamentarnych. Jak być może wielu pamięta, w poprzedniej kadencji mieliśmy w parlamencie posła z powiatu kłobuckiego. Był nim Jerzy Sądel, wcześniej aktywny i nieraz bezkompromisowy uczestnik lokalnej polityki w naszym powiecie. W wyborach w 2015 roku, mimo dość wysokiego poparcia mieszkańców własnego powiatu, wystawiony na dalszym miejscu listy PiS w okręgu częstochowskim Sądel osiągnął mniej głosów niż koledzy z partii. Konkretnie – według liczby uzyskanych głosów był pierwszym z listy tych, którzy nie uzyskali mandatu. Po niepowodzeniu wyborczym Jerzy Sądel został dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Stanowisko to sprawuje także aktualnie. To jemu przysługuje prawo do objęcia mandatu po Konradzie Głębockim. O ile ten mandat przyjmie. Lasami w Lubelskiem musiałby wówczas pokierować ktoś inny.

Próbowaliśmy skontaktować się z naszym eksposłem – i zarazem potencjalnie przyszłym posłem. Ale bezskutecznie. Nie pomógł też kontakt z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie, gdzie ostatecznie od Ewy Szary, rzeczniczki tej instytucji, dowiedzieliśmy się, że w najbliższych dniach Jerzy Sądel nie będzie obecny w siedzibie dyrekcji.

Pytanie, czy Jerzy Sądel przyjmie mandat – i czy powiat kłobucki znów będzie miał posła ze swego terenu – pozostaje aktualne. Nieoficjalne informacje zdają się wskazywać, że jednak tak się nie stanie. Gdyby Sądel mandatu nie przyjął, jego miejsce zająłby kolejny polityk PiS na liście partii w wyborach z 2015 r. w naszym okręgu. Sądel uzyskał wówczas 6307 głosów. Tuż za nim był, z 6025 głosami, Mariusz Trepka. Trepka jest obecnie II wicewojewodą śląskim. Znane są już jego wypowiedzi, że jeśli to on dostanie nominację na posła, to ją przyjmie.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. uu

    10 lipca 2018 at 08:17

    Pan Jerzy zostaje w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polityka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Polityka

87

Kto idzie po wójta i burmistrza

Jarosław Jędrysiak22 lipca 2018
ergre

Nasz poseł wiceministrem

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2018
ccc

Politycy zafundowali nam zakaz handlu w niedziele

Jarosław Jędrysiak27 listopada 2017
sond

PiS jeszcze mocniejszy

Jarosław Jędrysiak25 sierpnia 2017
3

Będą mogli nadal rządzić?

Redakcja17 kwietnia 2017
PiS

40 procent PiS-u

Redakcja14 lutego 2017