Zagraniczni goście w szkole – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Zagraniczni goście w szkole

Kłobuccy uczniowie ze swoimi gośćmi z zagranicy.
SP 3 KŁOBUCK
Zagraniczni goście w szkole

EDUKACJA. Dobiegła końca 5 edycja wolontariatu AIESEC w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku. Jacy studenci wolontariusze odwiedzili tę miejską placówkę?

Długa jest lista studentów z różnych krajów, którzy do tej pory spotykali się z uczniami kłobuckiej szkoły (dziś podstawówki, wcześniej gimnazjum). Do Kłobucka przyjeżdżali już goście z Brazylii, Czech, Chin, Chorwacji, RPA, Korei Południowej i Maroka. W tym roku z Chin przyjechała Huanjun Guo – „Vanessa”, a z Indii – Rohit Bansal.

– Oboje są studentami kanadyjskich uniwersytetów i przyjechali do nas w ramach projektu International Education. Nasi przesympatyczni goście prowadzili lekcje w języku angielskim w świetnie wyposażonych, nowoczesnych salach ze sprzętem multimedialnym. Przygotowali dla naszych uczniów prezentacje o swoich krajach, ich historii, geografii, kulturze, tradycjach i zabytkach – relacjonuje Dorota Ciemięga z kłobuckiej szkoły.

Co oczywiste, spotkanie z osobami, których kultura i obyczaje mogą odbiegać od naszych, jest dla uczniów zawsze świetną lekcją tolerancji, otwartości na różnorodność mieszkańców naszej planety i szansą na poszerzenie horyzontów. Ponieważ komunikacja musi się odbywać w języku obcym, jest to też okazja do wykorzystania umiejętności zdobytych wcześniej na lekcjach – i do przekonania się, że warto wkładać wysiłek w naukę języków.

– Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami w programie AIESEC z uczniami innych szkół z naszego terenu. Na pokazowej lekcji z Vanessą i Rohitem miło było nam gościć spontaniczne i żywiołowe przedszkolaki z kłobuckich przedszkoli. Nasze zaproszenie przyjęły również szkoły nr 1 i 2 z Kłobucka oraz szkoła z Łobodna. Wybrani uczniowie tych szkół wzięli udział w zajęciach z wolontariuszami w naszej Trójce – dodaje Ciemięga.

Te liczne wizyty wolontariuszy są możliwe, bo w Kłobucku ma je kto ugościć. To rodzice tutejszych uczniów.

– Gorące podziękowania składamy państwu Mostowskim, Bednarskim i Dąbrowskim. W dużej mierze to ich zasługa, że nasi goście tak dobrze się u nas czują – mówi Dorota Ciemięga.

Dodajmy, że organizatorką i koordynatorką projektu Trojce jest Edyta Suchanek, wspomagana przez Kingę Sowińską – obie panie uczą w Trójce angielskiego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

yt

Dzieci poniosą lżejsze tornistry!

Ewa Chojnacka19 listopada 2018
fdgv

Dzieci poniosą lżejsze tornistry!

Jarosław Jędrysiak17 listopada 2018
gff

Dużo do świętowania

Jarosław Jędrysiak17 listopada 2018
ref

Rekord dla Niepodległej

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2018
zoz

Ustrzeż się przed rakiem

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
cvb

REGGAE JAK MALINA – 5. edycja

Ewa Chojnacka13 listopada 2018