Zagraniczni goście w szkole – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Zagraniczni goście w szkole

Kłobuccy uczniowie ze swoimi gośćmi z zagranicy.
SP 3 KŁOBUCK
Zagraniczni goście w szkole

EDUKACJA. Dobiegła końca 5 edycja wolontariatu AIESEC w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku. Jacy studenci wolontariusze odwiedzili tę miejską placówkę?

Długa jest lista studentów z różnych krajów, którzy do tej pory spotykali się z uczniami kłobuckiej szkoły (dziś podstawówki, wcześniej gimnazjum). Do Kłobucka przyjeżdżali już goście z Brazylii, Czech, Chin, Chorwacji, RPA, Korei Południowej i Maroka. W tym roku z Chin przyjechała Huanjun Guo – „Vanessa”, a z Indii – Rohit Bansal.

– Oboje są studentami kanadyjskich uniwersytetów i przyjechali do nas w ramach projektu International Education. Nasi przesympatyczni goście prowadzili lekcje w języku angielskim w świetnie wyposażonych, nowoczesnych salach ze sprzętem multimedialnym. Przygotowali dla naszych uczniów prezentacje o swoich krajach, ich historii, geografii, kulturze, tradycjach i zabytkach – relacjonuje Dorota Ciemięga z kłobuckiej szkoły.

Co oczywiste, spotkanie z osobami, których kultura i obyczaje mogą odbiegać od naszych, jest dla uczniów zawsze świetną lekcją tolerancji, otwartości na różnorodność mieszkańców naszej planety i szansą na poszerzenie horyzontów. Ponieważ komunikacja musi się odbywać w języku obcym, jest to też okazja do wykorzystania umiejętności zdobytych wcześniej na lekcjach – i do przekonania się, że warto wkładać wysiłek w naukę języków.

– Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami w programie AIESEC z uczniami innych szkół z naszego terenu. Na pokazowej lekcji z Vanessą i Rohitem miło było nam gościć spontaniczne i żywiołowe przedszkolaki z kłobuckich przedszkoli. Nasze zaproszenie przyjęły również szkoły nr 1 i 2 z Kłobucka oraz szkoła z Łobodna. Wybrani uczniowie tych szkół wzięli udział w zajęciach z wolontariuszami w naszej Trójce – dodaje Ciemięga.

Te liczne wizyty wolontariuszy są możliwe, bo w Kłobucku ma je kto ugościć. To rodzice tutejszych uczniów.

– Gorące podziękowania składamy państwu Mostowskim, Bednarskim i Dąbrowskim. W dużej mierze to ich zasługa, że nasi goście tak dobrze się u nas czują – mówi Dorota Ciemięga.

Dodajmy, że organizatorką i koordynatorką projektu Trojce jest Edyta Suchanek, wspomagana przez Kingę Sowińską – obie panie uczą w Trójce angielskiego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

gt

Dzień otwarty w SPA Wenecka

Ewa Chojnacka15 lutego 2019
hotel

Rocznica Hotelu Coliber

Ewa Chojnacka13 lutego 2019
micha_krol

Michał Król prezesem Wodociągów

Jarosław Jędrysiak10 lutego 2019
piatkowska

Powrót Piątkowskiej

Jarosław Jędrysiak9 lutego 2019
yuk

Kłobuckie kolędy i pastorałki

Jarosław Jędrysiak4 lutego 2019
tgyh

Warsztaty kulinarne w Dwójce

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2019