Czy znak poprawi bezpieczeństwo? – Gazeta Kłobucka
Wilkowiecko

Czy znak poprawi bezpieczeństwo?

Znak terenu zabudowanego wrócił po latach. Czy po takiej przerwie zacznie poprawiać bezpieczeństwo na drodze?
Czy znak poprawi bezpieczeństwo?

BEZPIECZEŃSTWO. Na pobocze drogi Danków–Wilkowiecko w Wilkowiecku wrócił po latach znak drogowy oznaczający początek terenu zabudowanego

Teren zabudowany był tu oznaczony kilka lat temu, przed pracami remontowymi na drodze. Potem został zdemontowany – i już nie wrócił. Sprawa jego braku przetoczyła się zresztą przez media – jeszcze ponad pięć lat temu, gdy wyrażane były obawy mieszkańców o bezpieczeństwo, bo prędkości aut na drodze znacznie wzrosły. Ale przez lata znaku nie ustawiono na nowo.

Oznaczenie terenu zabudowanego wróciło na początek Wilkowiecka przy drodze z Dankowa dopiero teraz. I choć jest tu już od ładnych kilku dni, to wydaje się, że długie lata, gdy uzupełnienia oznakowania zaniedbano, wyrobiły u wielu kierowców określone nawyki. Jak wiadomo, kierowcy często jeżdżą „na pamięć”, to znaczy nie zauważają nowo dostawionych znaków drogowych. W Wilkowiecku jest podobnie, a przyzwyczajeniom sprzyja dość rzadka zabudowa, która miejscami przypomina teren niezabudowany. Jeśli więc dziś kierowca porusza się tu zgodnie z przepisami i od znaku, który przywrócono, zwalnia do „pięćdziesiątki”, to jest zwykle wyprzedzany przez innych kierowców, którzy nadal jadą tu z większy mi prędkościami. Czy z tego powodu na drodze faktycznie jest bezpieczniej? Czy znaku początku terenu niezabudowanego nie przywrócono tu po zbyt długiej przerwie?

Inną kwestią jest, czy na całym odcinku od wjazdu do Wilkowiecka od strony Dankowa aż do skrzyżowania w środku wsi niezbędne jest ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ale to rzecz zależna od specjalistów regulujących bezpieczne zasady ruchu na konkretnych drogach. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wilkowiecko

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wilkowiecko

paturej

Wyróżnieni za miłość do historii

Jarosław Jędrysiak2 października 2018
55

Pierwszy polski reżyser był naszym krajanem?

Jarosław Jędrysiak21 maja 2018
Untitled-1 (1)

Dmuchnął i zasłabł

Jarosław Jędrysiak1 kwietnia 2018
xz

Co z kurnikiem? Decyzja wójta

Jarosław Jędrysiak28 października 2017
3

Złapani z marihuaną

Redakcja28 lutego 2017