Śpiewali „Dwieście lat” – Gazeta Kłobucka
Złochowice

Śpiewali „Dwieście lat”

Pani Władysława Żurek w towarzystwie rodziny i oficjalnych gości.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Śpiewali „Dwieście lat”

JUBILEUSZ. Pani Władysława Żurek ze Złochowic ukończyła w tym roku sto lat. Jaką ma receptę na długowieczność?

W piątek mieliśmy przyjemność gościć w rodzinnym domu mieszkanki Złochowic. Okazją były setne urodziny pani Władysławy Żurek. Szacowna jubilatka tego dnia przyjęła też oficjalnych gości. Na czele delegacji z tutejszej gminy Opatów przybył wójt Bogdan Sośniak. Zgodnie z tradycją wręczył pani Władysławie specjalny list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego. Z życzeniami przybył i starosta kłobucki, Henryk Kiepura – jak wiadomo, dawniej także mieszkaniec Złochowic. Była i delegacja z KRUS-u z Częstochowy – z dyrektorem tutejszego oddziału regionalnego, Piotrem Doboszem. Dyrektor Dobosz wręczył jubilatce list gratulacyjny prezesa KRUS z informacją o przynależnym z okazji osiągnięcia stu lat podwyższeniu świadczenia o specjalny dodatek honorowy.

Po złożeniu życzeń i wręczeniu kwiatów jubilatka wraz z gośćmi i rodziną stanęła do wspólnej pamiątkowej fotografii. Zmieściło się na niej ledwie kilka osób z dużej rodziny pani Władysławy, która w ciągu wieku życia doczekała się dwóch córek i dwóch synów, siedmiorga wnucząt, czternaściorga prawnucząt i już siedmiorga praprawnucząt. Odkąd się urodziła w roku 1918, w zasadzie całe życie spędziła w rodzinnych Złochowicach. W domu, w którym teraz świętowała swój piękny jubileusz, mieszka od ślubu – czyli już od 80 lat. Do dziś cieszy się dobrym zdrowiem i świetną pamięcią. Jak dodają krewni, jeszcze trzy lata temu tańczyła na weselu, a do niedawna potrafiła też czytać bez okularów.

Jaka jest recepta pani Władysławy na długowieczność? Niejeden z naszych czytelników może być zaskoczony. – Całe życie ciężko pracowałam. Wszystko mi zawsze pasowało i nic mi nie ciążyło w robocie – mówi stuletnia pani Władysława.

Szanownej Jubilatce życzymy jak najwięcej zdrowia. I pozostawania w tej ciągłej pogodzie ducha, niezależnej od trudów życia – której wszyscy możemy się od niej uczyć. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Złochowice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Złochowice

bieganie

Familijne bieganie

Stanisław Wrzesiński1 czerwca 2018
1

Tuwim plastycznie

Redakcja25 maja 2016
9

Redakcja30 stycznia 2016