Kompletnie pijany przyjechał tirem – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Kompletnie pijany przyjechał tirem

Kontrolujący dostęp na teren centrum pracownicy zorientowali się, że od kierowcy ciężarówki silnie czuć alkohol. Nie wahali się – i od razu zawiadomili policję.
Kompletnie pijany przyjechał tirem

POLICJA. Pracownicy ochrony centrum logistycznego pod Kłobuckiem wezwali policję, gdy zorientowali się, że na teren obiektu usiłuje wjechać ciężarówką nietrzeźwy kierowca. Trwa ustalanie, ile w takim stanie przejechał. W każdym razie teraz przez dłuższy czas nie pojedzie już nigdzie

W ubiegły piątek między trzecią a czwartą po południu na teren centrum logistycznego próbowała wjechać ciężarowa scania. Za jej kierownicą siedział 52-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Kontrolujący dostęp na teren centrum pracownicy zorientowali się, że od kierowcy ciężarówki silnie czuć alkohol. Nie wahali się – i od razu zawiadomili policję. Patrol był na miejscu błyskawicznie. Zbadano trzeźwość kierowcy ciężarówki. Wynik oszałamiający: ponad 3 promile.

– Według wstępnych ustaleń policjantów kierowca ten tego dnia rano wyjechał z firmy na terenie Raciborza. Dalszy przebieg zdarzeń jest jeszcze przedmiotem dochodzenia – informuje nas oficer prasowy kłobuckiej policji, sierż. szt. Kamil Raczyński.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy kierowca kompletnie pijany przejechał przez całe województwo śląskie z Raciborza pod czeską granicą aż do nas. Jednak nawet jeśli przejechał w takim stanie ledwie parę kilometrów, to i tak stworzył ogromne zagrożenie dla innych osób znajdujących się wówczas w ruchu ulicznym. Zastanawia tu coś jeszcze.

– W kabinie kierowcy znaleziono butelkę po wódce i po piwie – dodaje rzecznik Raczyński.

52-latka nie minie kara za to, czego się dopuścił. Prawo jazdy już mu zabrano, czekają go też surowe kary finansowe. Długo potrwa, nim znów będzie mógł siąść za kierownicę. Grozi mu też, że ten czas, gdy będzie miał zakaz jazdy autem, spędzi za kratkami. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Graf - Cad

    13 lipca 2018 at 10:40

    W koñcu pijak też zwierzę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

zgrtoza

Zgroza w Kłobucku – konkurs literacki

Ewa Chojnacka22 września 2018
hgvb

Wystawa o historii Kłobucka

Ewa Chojnacka22 września 2018
foto

FOTOGRAFICZNY ZARYS DZIEJÓW

Ewa Chojnacka20 września 2018
nb

Gmina wesprze wyjazd harcerzy

Jarosław Jędrysiak20 września 2018
water

TARGI INSTALACYJNE – WATER PLUS

Ewa Chojnacka19 września 2018
rynek

Targowisko nie takie piękne, jak je malują?

Jarosław Jędrysiak19 września 2018