Obiecała kolej – i nic – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Obiecała kolej – i nic

Jak było, tak jest. Obietnica byłej premier nie została spełniona.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Obiecała kolej – i nic

PROBLEM. „Dworcowe” obietnice ekspremier Beaty Szydło – składane w Kłobucku i niespełnione – zgodnie z oczekiwaniami dziś są wykorzystywane do krytykowania jej partii – także w ogólnopolskich mediach

Beata Szydło przed wyborami stała na tle kłobuckiego dworca kolejowego i mówiła o tym, jak poprzednia władza zaniedbała Polskę powiatową. Potem ona sama była u władzy, teraz jej partyjni koledzy – a w Kłobucku na dworcu nie zmieniło się absolutnie nic. Zostaliśmy potraktowani jak atrakcyjne tło do demagogii. I najwyraźniej nikt nie miał zamiaru spełniać rozbudzanych tu u nas nadziei. Ba, nawet sympatycy PiS-u podczas spotkania z ministrem infrastruktury w Krzepicach zwracali uwagę, że sytuacja ta jest niestosowna. I co? I nic. Na dworcu bez zmian.

Za to, jak kilka razy przypuszczaliśmy na naszych łamach, zagrywka PR-owa z udziałem Beaty Szydło została wykorzystana do krytyki jej opcji politycznej – i to nie tylko na naszym lokalnym podwórku. „Numer z dworcem” ostatnio wzięły na tapetę także ogólnopolskie media. Popularny i zwykle krytyczny wobec obecnej władzy portal NaTemat poświęcił wizycie Beaty Szydło w Kłobucku materiał pod wymownym tytułem: „Jak Szydło nabiła mieszkańców Kłobucka w butelkę”. Reporterzy tego serwisu rozmawiali z mieszkańcami Kłobucka. Ci podzielili się wiedzą – znaną choćby z naszych artykułów – że zamiast odbudowy dworca Kłobuckowi zafundowano… demontaż peronów pasażerskich. Wmateriale NaTemat wypowiada się też burmistrz Kłobucka. – Jednym z poruszanych postulatów była kwestia przywrócenia kolejowego transportu pasażerskiego w naszym mieście – potwierdził Jerzy Zakrzewski.

Mieszkańcy, odpytani przez reporterów, wspominali legendarne już niemal czasy, gdy z Kłobucka bez przesiadek można było dojechać nad morze, do Gdyni. Lokatorka mieszkania na terenie dworca – obiektu należącego do kolei – poskarżyła się z kolei na brak remontów budynku. Na oko widać, że dawno ich nie było.

Cały dość obszerny materiał można wyszukać w serwisie NaTemat. Dodajmy ze swej strony, że przedstawiciele państwowych kolei w wypowiedziach dla naszej redakcji pozostawili cień nadziei, że wraz z kolejnymi inwestycjami w infrastrukturę kolejową mogą się znaleźć też środki i pomysły na przywrócenie ruchu pasażerskiego na linii biegnącej przez Kłobuck. Bez wątpienia zależy to jednak także od woli politycznej. O jej istnieniu trudno myśleć z optymizmem – wspominając kłobuckie przemówienia Beaty Szydło na temat dworca i zerowe ich efekty dla naszego miasta w kolejnych latach. Z naszej perspektywy dobre choć to, że sposób, w jaki zostaliśmy w tej sprawie potraktowani – wcale nie lepszy od tego, jak obeszły się z koleją w Kłobucku rządy PO-PSL i wcześniejsze – został dostrzeżony także na forum ogólnopolskim przez redakcję poczytnego portalu. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Graf - Cad

    13 lipca 2018 at 10:54

    Obiecanki cacanki , a głupiemu radosć …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

yt

Dzieci poniosą lżejsze tornistry!

Ewa Chojnacka19 listopada 2018
fdgv

Dzieci poniosą lżejsze tornistry!

Jarosław Jędrysiak17 listopada 2018
gff

Dużo do świętowania

Jarosław Jędrysiak17 listopada 2018
ref

Rekord dla Niepodległej

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2018
zoz

Ustrzeż się przed rakiem

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
cvb

REGGAE JAK MALINA – 5. edycja

Ewa Chojnacka13 listopada 2018