Obiecała kolej – i nic – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Obiecała kolej – i nic

Jak było, tak jest. Obietnica byłej premier nie została spełniona.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Obiecała kolej – i nic

PROBLEM. „Dworcowe” obietnice ekspremier Beaty Szydło – składane w Kłobucku i niespełnione – zgodnie z oczekiwaniami dziś są wykorzystywane do krytykowania jej partii – także w ogólnopolskich mediach

Beata Szydło przed wyborami stała na tle kłobuckiego dworca kolejowego i mówiła o tym, jak poprzednia władza zaniedbała Polskę powiatową. Potem ona sama była u władzy, teraz jej partyjni koledzy – a w Kłobucku na dworcu nie zmieniło się absolutnie nic. Zostaliśmy potraktowani jak atrakcyjne tło do demagogii. I najwyraźniej nikt nie miał zamiaru spełniać rozbudzanych tu u nas nadziei. Ba, nawet sympatycy PiS-u podczas spotkania z ministrem infrastruktury w Krzepicach zwracali uwagę, że sytuacja ta jest niestosowna. I co? I nic. Na dworcu bez zmian.

Za to, jak kilka razy przypuszczaliśmy na naszych łamach, zagrywka PR-owa z udziałem Beaty Szydło została wykorzystana do krytyki jej opcji politycznej – i to nie tylko na naszym lokalnym podwórku. „Numer z dworcem” ostatnio wzięły na tapetę także ogólnopolskie media. Popularny i zwykle krytyczny wobec obecnej władzy portal NaTemat poświęcił wizycie Beaty Szydło w Kłobucku materiał pod wymownym tytułem: „Jak Szydło nabiła mieszkańców Kłobucka w butelkę”. Reporterzy tego serwisu rozmawiali z mieszkańcami Kłobucka. Ci podzielili się wiedzą – znaną choćby z naszych artykułów – że zamiast odbudowy dworca Kłobuckowi zafundowano… demontaż peronów pasażerskich. Wmateriale NaTemat wypowiada się też burmistrz Kłobucka. – Jednym z poruszanych postulatów była kwestia przywrócenia kolejowego transportu pasażerskiego w naszym mieście – potwierdził Jerzy Zakrzewski.

Mieszkańcy, odpytani przez reporterów, wspominali legendarne już niemal czasy, gdy z Kłobucka bez przesiadek można było dojechać nad morze, do Gdyni. Lokatorka mieszkania na terenie dworca – obiektu należącego do kolei – poskarżyła się z kolei na brak remontów budynku. Na oko widać, że dawno ich nie było.

Cały dość obszerny materiał można wyszukać w serwisie NaTemat. Dodajmy ze swej strony, że przedstawiciele państwowych kolei w wypowiedziach dla naszej redakcji pozostawili cień nadziei, że wraz z kolejnymi inwestycjami w infrastrukturę kolejową mogą się znaleźć też środki i pomysły na przywrócenie ruchu pasażerskiego na linii biegnącej przez Kłobuck. Bez wątpienia zależy to jednak także od woli politycznej. O jej istnieniu trudno myśleć z optymizmem – wspominając kłobuckie przemówienia Beaty Szydło na temat dworca i zerowe ich efekty dla naszego miasta w kolejnych latach. Z naszej perspektywy dobre choć to, że sposób, w jaki zostaliśmy w tej sprawie potraktowani – wcale nie lepszy od tego, jak obeszły się z koleją w Kłobucku rządy PO-PSL i wcześniejsze – został dostrzeżony także na forum ogólnopolskim przez redakcję poczytnego portalu. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Graf - Cad

    13 lipca 2018 at 10:54

    Obiecanki cacanki , a głupiemu radosć …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

gt

Dzień otwarty w SPA Wenecka

Ewa Chojnacka15 lutego 2019
hotel

Rocznica Hotelu Coliber

Ewa Chojnacka13 lutego 2019
micha_krol

Michał Król prezesem Wodociągów

Jarosław Jędrysiak10 lutego 2019
piatkowska

Powrót Piątkowskiej

Jarosław Jędrysiak9 lutego 2019
yuk

Kłobuckie kolędy i pastorałki

Jarosław Jędrysiak4 lutego 2019
tgyh

Warsztaty kulinarne w Dwójce

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2019