Skazany prawomocnie. Świtała nie będzie już wójtem? – Gazeta Kłobucka
Popów

Skazany prawomocnie. Świtała nie będzie już wójtem?

Sądowe niepowodzenie wójta ma szansę kompletnie wywrócić układ sił politycznych w gminie Popów.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Skazany prawomocnie. Świtała nie będzie już wójtem?

WOKANDA. Osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może kandydować w wyborach samorządowych i zostać wybrana wójtem. Jaka będzie przyszłość polityczna wójta Bolesława Świtały?

Chodzi o sprawę głośną i dobrze znaną mieszkańcom. Wójt gminy Popów i były urzędnik gminy, a obecnie radny gminy Wręczyca Wielka zostali skazani w pierwszej instancji w sprawie o fałszerstwo dokumentów. Bolesławowi Świtale zasądzono wówczas m.in. zakaz sprawowania funkcji urzędniczych w samorządzie na okres 2 lat. Zgodnie z ówczesną zapowiedzią wójt złożył odwołanie od tego wyroku. Zajął się nim sąd drugiej instancji.

– W drugiej instancji wyrok skazujący wobec wójta Świtały został utrzymany i jest prawomocny. Czyli jako skazany nie będzie on mógł kandydować w następnych wyborach – komentuje nasz informator z gminy Popów.

O odniesienie się do sprawy prosimy też samego najbardziej zainteresowanego. Bolesław Świtała potwierdza nam, że sąd okręgowy wydał niekorzystny dla niego wyrok.

– Czekamy w tej chwili na uzasadnienie tego wyroku. Mój adwokat na tej podstawie rozważy wniosek o wniesienie skargi kasacyjnej – zapowiada Świtała.

Z pewnością Bolesław Świtała zamierza do końca toczyć walkę o swe dobre imię. Natomiast wyrok wydany w pierwszej instancji i podtrzymany w drugiej odbiera mu szansę na sprawowanie funkcji urzędniczych w samorządzie. W gminie Popów polityczne trzęsienie ziemi staje się powoli faktem. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Popów

3ewr

Świętowali złote gody

Jarosław Jędrysiak19 lipca 2018
kto

Kto będzie rządził Popowem?

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2018
z

Nawet straż nie przejedzie

Jarosław Jędrysiak20 czerwca 2018
pies

Trzeźwy jechał gorzej niż pijany

Jarosław Jędrysiak8 maja 2018
wfd

Przejazd dla odważnych

Jarosław Jędrysiak7 maja 2018
refd

Wciąż nie zwalniają koło szkoły

Jarosław Jędrysiak2 maja 2018