Andrzej Wróblewski szkoleniowcem Liswarty Krzepice – Gazeta Kłobucka
Krzepice, powiat

Andrzej Wróblewski szkoleniowcem Liswarty Krzepice

AUTOR: STANISŁAW WRZESIŃSKI
Andrzej Wróblewski szkoleniowcem Liswarty Krzepice

PIŁKA NOŻNA. Pomimo awansu Liswarty Krzepice do częstochowskiej okręgówki Stanisław Szczęsny zrezygnował (z powodów zdrowotnych) z funkcji trenera tegorocznego beniaminka klasy okręgowej (wygrana w barażach ze Spartą Szczekociny). Jego następcą został mieszkający w Kłobucku 59-letni Andrzej Wróblewski, w przeszłości wieloletni piłkarz oraz czterokrotny trener Znicza

I kona krzepickiej Liswarty, jaką bez wątpienia jest Stanisław Szczęsny, pozostanie jednak w klubie. Będzie szkolił drużyny młodzieżowe, a także dbał o miejscowy obiekt sportowy. Andrzej Wróblewski, wychowanek LZS-u Waleńczów, grający na pozycji obrońcy, podczas swojej piłkarskiej kariery reprezentował m.in. Znicz Kłobuck czy ekstraklasowe zespoły Rakowa Częstochowa i Ruchu Radzionków (122 występy). Trenerską przygodę rozpoczął od prowadzenia występującego wówczas w klasie okręgowej kłobuckiego Znicza. Doświadczony zawodnik, a zarazem trener, w przeszłości był również szkoleniowcem IV-ligowego MKS-u Myszków, asystentem Leszka Ojrzyńskiego w II- -ligowym częstochowskim Rakowie (równolegle prowadził występujące w okręgówce klubowe rezerwy) czy Warty Zawiercie (katowicka kl. okręgowa).

Po czterech sezonach z funkcji grającego trenera A-klasowego Huraganu Jezioro zrezygnował Paweł Labocha. Jego następcą został pracujący dotychczas z klubową młodzieżą Łukasz Kaczmarzyk. Nowym szkoleniowcem A-klasowej Okszy Łobodno będzie natomiast związany przez ostatnie 2,5 roku z Maratonem Waleńczów Przemysław Zachwyc, który na trenerskiej ławce zastąpił Tomasza Kasprzyka (będzie szkolił zespoły młodzieżowe). Związany w rundzie wiosennej z Amatorem Golce w roli grającego szkoleniowca Grzegorz Kuziorowicz (w końcówce rundy zastąpił go Tomasz Czok) poprowadzi w nowym sezonie A-klasowy Kmicic Kruszyna. Prowadzący w mijającym sezonie Kmicica Mariusz Sędzielewski został natomiast nowym trenerem spadkowicza z okręgówki, Płomienia Kuźnica Marianowa. W A-klasowej Unii Rędziny następcą Michała Kręblewskiego został Oskar Operacz, ostatnio związany w roli zawodnika z Orłem Kiedrzyn; w przeszłości jako grający trener wprowadził KS Panki do IV ligi.

Z Rakowem pożegnali się natomiast szkolący ostatnio IV-ligowe rezerwy Dawid Krzętowski, związany w przeszłości z naszym powiatem (m.in. kłobuckim Zniczem czy piłkarską drużyną Domu Dziecka), a w częstochowskim klubie odnoszący ogólnopolskie sukcesy z drużynami młodzieżowymi Łukasz Tomczyk oraz Krzysztof Kościański. Zresztą Dawid Krzętowski niezbyt długo przebywał na trenerskim bezrobociu – został nowym szkoleniowcem spadkowicza z okręgówki, częstochowskiej Victorii. Piłkarska drużyna z Krakowskiej, nazywana również często „trzecim” piłkarskim garniturem Rakowa, ma być wzmocniona kilkoma doświadczonymi zawodnikami i walczyć w najbliższym sezonie o szybki powrót do okręgówki. Z posady szkoleniowca A-klasowych Błękitnych Herby zrezygnował Adam Fidelok, który wiosną występował również jako zawodnik B-klasowego Płomienia Borowe. Związany od wielu lat z Lotnikiem Kościelec Rafał Tkaczyk został nowym trenerem A-klasowego Płomienia Czarny Las, gdzie zastąpił Michała Jelonka. IV-ligową Polonię Poraj w nowym sezonie będzie prowadził nadal Damian Nowak, który odpowiadał za wyniki drużyny w czterech ostatnich meczach minionego sezonu. Koordynatorem pracy trenerów w Polonii Poraj pozostał znany w regionie częstochowskim Krzysztof Całus. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice, powiat

bb

Czekają z robotą na śnieg?

Jarosław Jędrysiak17 września 2018
32

Geriatrii nie będzie

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2018
cv

Nie ma pisma – nie ma sprawy

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2018
krze

Krzepice dostaną rządową kasę na drogi

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2018
cc

Święto strażaków w roku jubileuszu niepodległości [FOTORELACJA]

Jarosław Jędrysiak27 maja 2018
zzzzz

Ukradliście ponad 2 miliony!

Jarosław Jędrysiak7 maja 2018