Nasz poseł wiceministrem – Gazeta Kłobucka
Polityka

Nasz poseł wiceministrem

Giżyński połączy mandat poselski z funkcją wiceministra.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Nasz poseł wiceministrem

POLITYKA. Szymon Giżyński, poseł wybrany w naszym, częstochowskim okręgu, otrzymał akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa

Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 3 lipca minister Jan Krzysztof Ardanowski w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego wręczył Szymonowi Giżyńskiemu akt powołania na stanowisko sekretarza stanu. Jako sekretarz stanu – zwyczajowo tytułowany wiceministrem – Giżyński będzie się zajmował kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności. Dodajmy, że stanowisko, na które został mianowany częstochowski poseł, może być łączone ze sprawowaniem mandatu poselskiego. Nie będzie więc wymagało zmiany składu osobowego posłów reprezentujących nasz okręg wyborczy.

Szymon Giżyński przez pięć ostatnich kadencji (od 2001 r.) jest posłem wybieranym do sejmu w częstochowskim okręgu wyborczym. Taki sam jest jego staż w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej był też członkiem m.in. Ruchu Społecznego AWS i Porozumienia Centrum. Przed reformą administracyjną doby rządu Buzka był ostatnim wojewodą częstochowskim – do dziś głosi ideę przywrócenia województwa częstochowskiego, choć, jak na razie, z mizernym skutkiem. Ubiegał się też (nieskutecznie) o fotel prezydenta Częstochowy. W latach 90. był redaktorem naczelnym częstochowskiego tygodnika. Od roku 2000 do 2001 kierował śląskim oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z wykształcenia jest magistrem filologii polskiej. Ma 62 lata. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polityka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Polityka

duda

W powiecie – Duda, w Kłobucku – Trzaskowski

Jarosław Jędrysiak13 lipca 2020
wybory

A gdyby wybory odbyły się normalnie?

Adam Świerczyński4 maja 2020
100-zloty

„Skubanie samorządów”

Jarosław Jędrysiak26 grudnia 2019
kiepura będzie

Kiepura będzie jedynką PSL?

Ewa Chojnacka3 sierpnia 2019
sadel

Sądel już nie kieruje lubelskimi lasami

Jarosław Jędrysiak19 lutego 2019
87

Kto idzie po wójta i burmistrza

Jarosław Jędrysiak22 lipca 2018