Rowerem aż do Ostrów – Gazeta Kłobucka
Biała

Rowerem aż do Ostrów

Rowerowa wyprawa może być bardzo miłym sposobem spędzenia wolnego czasu. Zwłaszcza w gronie rówieśników.
SP BIAŁA
Rowerem aż do Ostrów

WYPRAWA. Uczniowie V i VI Szkoły Podstawowej w Białej wybrali się na rajd rowerowym ze swej miejscowości do Ostrów nad Okszą

Trasa rajdu prowadziła spod szkoły w Białej przez Kopiec, Borowiankę i Nową Wieś. To całkiem spory kawałek drogi, a na jego pokonanie w jedną tylko stronę rowerzyści potrzebowali około półtorej godziny. Wszystko po to, by cieszyć się aktywnym wypoczynkiem i takowy właśnie wśród uczniów promować. Oczywiście przy okazji obejrzano kilka miłych dla oka miejsc w okolicy rodzinnej wsi. Było więc i trochę krajoznawczego zacięcia.

– Dzięki uprzejmości gminy Miedźno uczniowie mogli aktywnie spędzić kilka godzin na terenie ośrodka rekreacyjnego nad Zalewem w Ostrowach. Rozgrywki sportowe, wspólne rozmowy i smaczne kiełbaski bardzo zintegrowały młodych rowerzystów – relacjonuje Małgorzata Skrok ze szkoły w Białej. – Rajd rowerowy to świetny sposób, by nabrać więcej sił i sprostać wszystkim szkolnym i życiowym wymaganiom. Wbrew pozorom choć sport wiąże się ze zmęczeniem i wysiłkiem, jest najlepszym sposobem na odzyskanie dobrej formy i poprawienia sobie humoru. I było to doskonale widać u wszystkich uczestników rajdu – dodaje. Wspomnijmy jeszcze, że młodzi rowerzyści nie pojechali w trasę sami. Cały czas znajdowali się pod czujną opieką nauczycieli: Małgorzaty Skrok, Grażyny Bednarek, Ksymeny Żurawskiej i Bartłomieja Mielczarka. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

tyoi

Razem przy ogniu

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
34

Życzenia dla nauczycieli

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2018
bieg

Piknik z biegiem dla dzieci

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2018
fd

O tych prawach trzeba pamiętać

Jarosław Jędrysiak28 maja 2018
re

Zapraszają w mury szkoły

Jarosław Jędrysiak26 marca 2018
sx

Dzieci książki piszą

Jarosław Jędrysiak25 marca 2018