Rowerem aż do Ostrów – Gazeta Kłobucka
Biała

Rowerem aż do Ostrów

Rowerowa wyprawa może być bardzo miłym sposobem spędzenia wolnego czasu. Zwłaszcza w gronie rówieśników.
SP BIAŁA
Rowerem aż do Ostrów

WYPRAWA. Uczniowie V i VI Szkoły Podstawowej w Białej wybrali się na rajd rowerowym ze swej miejscowości do Ostrów nad Okszą

Trasa rajdu prowadziła spod szkoły w Białej przez Kopiec, Borowiankę i Nową Wieś. To całkiem spory kawałek drogi, a na jego pokonanie w jedną tylko stronę rowerzyści potrzebowali około półtorej godziny. Wszystko po to, by cieszyć się aktywnym wypoczynkiem i takowy właśnie wśród uczniów promować. Oczywiście przy okazji obejrzano kilka miłych dla oka miejsc w okolicy rodzinnej wsi. Było więc i trochę krajoznawczego zacięcia.

– Dzięki uprzejmości gminy Miedźno uczniowie mogli aktywnie spędzić kilka godzin na terenie ośrodka rekreacyjnego nad Zalewem w Ostrowach. Rozgrywki sportowe, wspólne rozmowy i smaczne kiełbaski bardzo zintegrowały młodych rowerzystów – relacjonuje Małgorzata Skrok ze szkoły w Białej. – Rajd rowerowy to świetny sposób, by nabrać więcej sił i sprostać wszystkim szkolnym i życiowym wymaganiom. Wbrew pozorom choć sport wiąże się ze zmęczeniem i wysiłkiem, jest najlepszym sposobem na odzyskanie dobrej formy i poprawienia sobie humoru. I było to doskonale widać u wszystkich uczestników rajdu – dodaje. Wspomnijmy jeszcze, że młodzi rowerzyści nie pojechali w trasę sami. Cały czas znajdowali się pod czujną opieką nauczycieli: Małgorzaty Skrok, Grażyny Bednarek, Ksymeny Żurawskiej i Bartłomieja Mielczarka. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

laweta

Roztrzaskał się o drzewo

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2020
bmw

Bmw walnęło w płot, kierowca zwiał

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2020
wypadke

Nie ustąpiła pierwszeństwa

Jarosław Jędrysiak25 maja 2020
autostrada

Wypadek na autostradzie

Jarosław Jędrysiak30 kwietnia 2020
psują remont

Psują remont Strażackiej?

Jarosław Jędrysiak7 listopada 2019
piknik

Piknik i charytatywny bieg

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2019