Wywiózł śmieci pod osiedle – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Wywiózł śmieci pod osiedle

Takie dzikie wysypisko niemal pod oknami sąsiadów urządził sobie we wtorek jeden z mieszkańców Krzepic.
RAFAŁ BALCERZAK
Wywiózł śmieci pod osiedle

PROBLEM. Każdy i tak płaci za śmieci, więc po co je dziś wywozić do przysłowiowego lasu? Okazuje się, że wciąż zdarzają się zachowania, w których bardzo trudno doszukać się jakiejkolwiek logiki. O przestrzeganiu prawa nie wspominając

Butelki plastikowe i szklane, jakieś słoiki, puszki, kable, eternit, ziemia i nawet zderzak od auta. To wszystko jeden z mieszkańców Krzepic załadował i wywiózł po prostu w pole. Wysypał to na kawałku nieużytków, ale w zasadzie tylko kawałek od najbliższych domów w obrębie os. Dąbrowa i Andersa w Krzepicach. Na pierwszy rzut oka to naprędce utworzone dzikie wysypisko to miejsce nie tylko niebezpieczne dla przyrody, ale i groźne dla ludzi. W końcu skoro niedaleko są domy, a zwalisko da się zauważyć z pewnej odległości, mogą tu przyjść dzieci. I zrobić sobie krzywdę tymi szklanymi czy metalowymi odpadami. Skąd w ogóle pomysł, by takie śmieci wywieźć dziś prosto na pole i ot tak tam porzucić? Trudno to zrozumieć. Zwłaszcza że spora część z tego, co zostało wywiezione, normalnie kwalifi – kuje się do procesu segregacji odpadów. A co się nie kwalifi kuje – można odwieźć na gminny punkt zbiórki odpadów. Oczywiście taka segregacja wymaga nieco więcej zachodu. Łatwiej jest władować wszystko jak leci na przyczepę i wywieźć gdzieś do lasu czy w pola. Ale czasy już nie te, co dawniej. Dziś już nikt nie pozwoli na to, by mu pod oknami robić śmietnik. – Po dłuższej rozmowie i po pouczeniu, gdzie takie śmieci mają swoje miejsce, mieszkaniec, który urządził sobie to dzikie wysypisko śmieci, stwierdził, że wszystko posprząta. Cała sytuacja została zgłoszona funkcjonariuszom policji, którzy również pojawili się na miejscu – podaje Rafał Balcerzak, który był na miejscu, a o tym skandalicznym zdarzeniu poinformował w mediach społecznościowych. – Nie ma i nie będzie zgody na takie zachowanie – dodaje krzepicki radny.
Podobnie myślą też inni mieszkańcy, którzy sprawę w portalu społecznościowym skomentowali.

Z ostatniej chwili
Niestety okazało się, że bez pomocy służb mundurowych problemu nie uda się rozwiązać. Mieszkaniec, który wywiózł śmieci, „posprzątał” je, po prostu przysypując wszystko ziemią. Nie o to chodziło. I za to powinny być stosowne konsekwencje. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

werr

„Wrażliwość na słowa” w gminie

Jarosław Jędrysiak25 marca 2019
bartel

Panie we własnym gronie

Jarosław Jędrysiak18 marca 2019
yyy

Nowe życie kolorowych skrawków

Jarosław Jędrysiak10 marca 2019
fg

Kompletują radę seniorów

Jarosław Jędrysiak9 marca 2019
rteg

Stacja działa, ale filtry są zapchane

Jarosław Jędrysiak2 marca 2019
alkomat

Zamknął skalę alkomatu

Jarosław Jędrysiak25 lutego 2019