Jak zabezpieczyć samochód na wakacyjny wyjazd – Gazeta Kłobucka
Pozostałe artykuły

Jak zabezpieczyć samochód na wakacyjny wyjazd

ARCHIWUM.
Jak zabezpieczyć samochód na wakacyjny wyjazd

Na wakacje często wybieramy się po prostu naszym prywatnym samochodem. Warto go zabezpieczyć, co rozumiemy dwojako – czysto technicznie oraz formalnie. Dowiedz się więcej na temat optymalnych przygotowań do długiej trasy zarówno od strony fizycznej, jak i prawno-ubezpieczeniowej.

Samochód gotowy do drogi
Daleka podróż jest ekscytującym przeżyciem, ale tylko pod warunkiem, że nic nie stanie się po drodze. Aby trasa upłynęła bez przykrych niespodzianek, należy odpowiednio przygotować samochód. Czy warto kupić ubezpieczenie AC? Zaraz do tego przejdziemy, ale zacznijmy od absolutnych podstaw. Liczy się przecież stan pojazdu, którym zamierzamy pokonać setki, jeśli nie tysiące kilometrów, zmierzając do wakacyjnego celu.

Odwiedź swojego znajomego mechanika lub stację diagnostyczną. Nawet z ważnym przeglądem warto trzymać rękę na pulsie i z miejsca usuwać wszelkie awarie oraz potencjalne zagrożenia. Jakiekolwiek dziwne dźwięki spod maski lub ewidentne zmiany w funkcjonowaniu poszczególnych układów powinny stanowić ostateczną zachętę do naprawy. W dalekiej trasie liczy się każdy aspekt techniczny – jakość opon, obecność płynów eksploatacyjnych czy prawidłowe połączenie wszystkich układów. Wyeliminuj defekty, zanim zatrzymają Cię na poboczu, bardzo daleko od domu.

O pakowaniu również warto pomyśleć trochę wcześniej niż godzinę przed przekręceniem kluczyków w stacyjce. Daleki, wakacyjny wyjazd może być znakomitą okazją do zakupu specjalnego bagażnika montowanego na dachu lub za samochodem. Przemyśl montaż uchwytów na rowery czy dodatkowych pasów zabezpieczających bagaż w środku. Dla własnego komfortu upewnij się, że klimatyzacja działa jak należy, wnętrze jest odświeżone, a car-audio na pewno umili podróż na długim dystansie. Samochód nie może Cię zawieść!

Ubezpieczony, czyli zrelaksowany
Jaka jest największa zaleta wykupienia kilku różnych polis przed wakacjami? Po prostu czujesz pewność, że w razie jakichkolwiek problemów możesz liczyć na wsparcie, a także zwrot kosztów za poniesione szkody.

Aby mieć pewność, że nawet po zniszczeniu lub kradzieży Twojego cennego auta zadziała polisa, wykup autocasco. W tym celu znajdź dla siebie najlepsze ubezpieczenie auta na kalkulator-oc-ac.auto.pl. Pod tym adresem kryje się narzędzie ułatwiające wybór najtańszego OC. Czy jadąc do danego kraju na wakacje, wystarczy Ci polskie, standardowe ubezpieczenie? Lepiej sprawdź przepisy!

Dla rozszerzenia pakietu ochrony warto zdecydować się na assistance, nawet na ten tydzień lub dwa wakacji. Podobnie większą dozę poczucia bezpieczeństwa gwarantuje NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jedź na wakacje – odpoczynek od codziennych trudności i wyzwań. Nie pakuj się w nowe kłopoty. Przygotuj samochód, ubezpiecz się i ruszaj na beztroski urlop!

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe artykuły

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pozostałe artykuły

firma

Jak wybrać firmę językową dla firmy?

Ewa Chojnacka17 czerwca 2019
przejazd

Żółte naklejki PLK 165 razy zapobiegły tragediom na przejazdach kolejowych

Ewa Chojnacka15 czerwca 2019
kciuki

W górę i w dół tygodnia

Ewa Chojnacka21 maja 2019
social

Portale społecznościowe, a ich wpływ na pozycjonowanie stron

Ewa Chojnacka9 maja 2019
krus

Komunikat KRUS – Są miejsca na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i rolników

Ewa Chojnacka17 kwietnia 2019
pozyczka

Pożyczka przez internet – czy jest bezpieczna?

Ewa Chojnacka13 kwietnia 2019