Cietrzewisko i mistrzostwa drwali po raz dziewiąty! – Gazeta Kłobucka
Koszęcin

Cietrzewisko i mistrzostwa drwali po raz dziewiąty!

To już dziewiąta edycja popularnej imprezy, która swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga do siedziby Zespołu „Śląsk” wielu miłośników lasu i kultury łowieckiej.
ARCH.
Cietrzewisko i mistrzostwa drwali po raz dziewiąty!

IMPREZA. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na familijny Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko”, który odbędzie się 11 i 12 sierpnia. Impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycji leśno-łowieckich, kultywowanych w tym regionie. Wstęp wolny

To już dziewiąta edycja popularnej imprezy, która swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga do siedziby Zespołu „Śląsk” wielu miłośników lasu i kultury łowieckiej. Bogaty program dwudniowego pikniku pozwala bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje, gwarantując zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze.

W pierwszym dniu „Cietrzewiska” gwiazdą wieczoru będzie gospodarz imprezy – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, w jednym z pierwszych koncertów po wakacyjnej przerwie. Jak co roku do muzycznego współzawodnictawa staną także sygnaliści w ramach VIII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Przesłuchania odbędą się w sobotę, w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej w siedzibie Zespołu „Śląsk”, od godz. 9:00. Na koncert laureatów zapraszamy tego samego dnia o godz. 15:00. Wśród innych, muzycznych atrakcji „Cietrzewiska” koncerty gwiazd śląskiej sceny rozrywkowej, wśród nich: Grzegorz Poloczek, Blue Party i Kwaśnica Bawarian Show. Znanych i lubianych przebojów w ich wykonaniu będzie można posłuchać w niedzielę, 12 sierpnia.

– Tradycyjnie „Cietrzewisku” towarzyszą również najlepsi drwale, których widowiskowe zawody w ramach Mistrzostw Polski Drwali rozpoczną się w niedzielę od godziny 8:30 i potrwają aż do 17:30 – informuje Agnieszka Kukuła, rzeczniczka zespołu „Śląsk”. – W tym roku po raz drugi zobaczymy także rywalizację w timbersport, czyli zawody w cięciu i rąbaniu drewna siekierkami Stihl. Na Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports zapraszamy w sobotę o godz. 16:00.

Także w sobotę, ale nieco wcześniej, bo o godz. 13:30, w ramach Regionalnych Dni Lasu zostanie posadzony „Dąb Niepodległości”. Wśród dodatkowych atrakcji m.in. stoiska promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych oraz zajęcia edukacyjne prowadzone przez leśników i pracowników Zespołu „Śląsk”. Będzie można zobaczyć wystawę trofeów Koła Łowieckiego „Dąbrowa” z Koszęcina, a także wystawę pamiątek i trofeów Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. Po raz pierwszy zaproszenie na „Cietrzewisko” przyjęli krakowscy Bracia Kurkowi, którzy przyjadą ze swoją wystawą pamiątek. W parku odbędzie się pokaz rzeźbienia w drewnie, przyjadą także drwale z Białorusi, którzy gościnnie zaprezentują swój kunszt. Nie zabraknie stoisk rękodzielników, stoisk wystawienniczych producentów sprzętu do obróbki drewna oraz znakomitej kuchni śląskiej i myśliwskiej pod hasłem „Dobre z lasu”.

Organizatorem pikniku jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin. Patronat honorowy objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. (oprac. as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Więcej w Koszęcin

61

Koszęciński basen na drugim miejscu w województwie

Adam Świerczyński10 stycznia 2018