Perony przejdą modernizację – Gazeta Kłobucka
Panki

Perony przejdą modernizację

Taki stan peronów w Pankach niebawem zasłużenie odejdzie do przeszłości.
ARCH.
Perony przejdą modernizację

INWESTYCJA. Prawie trzy lata temu pisaliśmy, że na stacji kolejowej w Pankach perony nie są w najlepszym stanie – i mogą być niebezpieczne dla podróżnych. Teraz PKP Polskie Linie Kolejowe SA przeprowadzą tu głęboką modernizację

W Pankach jest wyłożony chodnikiem peron tuż przy budynku stacji i drugi, drewniany i wąski, pomiędzy dwoma torami. Gdy zwracaliśmy uwagę kolei na to, że zwłaszcza ten drewniany peron jest niebezpieczny, odpowiadano nam, iż dziś w zasadzie normalnie już się z niego nie korzysta. Tak czy inaczej infrastruktura na tej stacji, z której najbardziej bezpośrednio korzystają pasażerowie, jest już wiekowa. Teraz, gdy w kraju w końcu prowadzonych jest wiele inwestycji w koleje, przebudowy doczekają się także i Panki.

– Jeszcze w tym roku będą wygodniejsze podróże do Katowic i Poznania z przebudowanych peronów w Pankach oraz w Wieluniu – zapowiada Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Jak będą wyglądać nowe perony? Przede wszystkim mają być wyższe, aby wygodniej było wsiadać do pociągów. Doskonale wiemy, jak to wygląda na stacjach wielkomiejskich i jak inaczej jest w takich miejscach, jak nasze Panki. Perony będą też łatwiej dostępne dla osób mających trudności z poruszaniem się lub wiozących dzieci w wózkach, gdyż zyskają odpowiednie pochylnie. Będą wyposażone w ławki i wiaty. Dla podróżnych to też istotne, bo dawne lokalne dworce nie zawsze są miejscami, gdzie dziś chętnie się wchodzi albo gdzie wchodzić w ogóle można.

– Budowa nowego peronu w Pankach łączy się z poprawą kursowania pociągów. Na stacji przewidziana jest mijanka. Takie rozwiązanie zapewni lepszą obsługę pociągów. Możliwe będzie sprawne mijanie się składów na jednotorowej linii Herby Nowe–Kępno–Oleśnica (nr 181) – uzupełnia informacje Jakubowski.

Na wyższym i szerszym nowym peronie poza wiatą i ławkami będą też umieszczone informacje pasażerskie oraz oświetlenie. Wartość inwestycji w Pankach wynosi około 900 tys. zł. Kwota to na tyle duża, że zmiany, które zostaną wprowadzone, powinny być i łatwo zauważalne, i rzeczywiście korzystne dla pasażerów.

PKP PLK zapowiada, że roboty na peronie ruszą w połowie sierpnia i potrwają do listopada. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

re

Podwyżki na odchodne

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2018
fdfs

Nowy, bezpieczny peron

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2018
gj

Powołano nową skarbniczkę

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2018
bnb

Bujak odwołała Wachowską

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2018
praski

Praski schodzi ze sceny bez słowa

Ewa Chojnacka27 listopada 2018
gfkj

Funkcje rozdane. Co z Wachowską?

Jarosław Jędrysiak26 listopada 2018