Bezpieczeństwo w podróży kamperem – Gazeta Kłobucka
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Bezpieczeństwo w podróży kamperem

Podróże „mobilnym domem” z roku na rok stają się coraz popularniejsze.
Bezpieczeństwo w podróży kamperem

Podróże „mobilnym domem” z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Ludzie z różnych stron świata już dawno docenili wygodę i komfort podróżowania kamperem, teraz moda ta dotarła również do nas. Jest to doskonały sposób na zwiedzanie Polski czy Europy, trzeba się tylko do tego odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności warto zadbać o ubezpieczenie od nieszczęśliwych zdarzeń, które uchroni nas przed skutkami kradzieży czy wypadku.

Lepiej zapobiegać niż leczyć
Jazda kamperem to dość duży stres dla kierowcy szczególnie, gdy nie ma on dużego doświadczenia w prowadzeniu tego typu pojazdów. Aby odrobinę ukoić swoje nerwy, powinno się zawczasu pomyśleć o stosownym ubezpieczeniu, które zagwarantuje nam pomoc w razie wypadku i uratuje nasze wakacje przed zamianą w koszmar. W Wielkiej Brytanii są firmy specjalizujące się w ochronie kamperów takie jak Lancaster Insurance, oferujące kompleksowe pakiety ubezpieczeń znane pod nazwą Campervan insurance. Niestety oferty tego typu nie są jeszcze tak popularne na rynku polskim jak na brytyjskim, ale rosnące zainteresowanie karawaningiem sprawi, że rynek ubezpieczeń zacznie się zmieniać, dostosowując do potrzeb i oczekiwań podróżujących z domem na czterech kółkach.

Szczegóły przykładowej oferty znajdziesz na stronie https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance/.

Sprawdź zanim wyruszysz w trasę
Z założenia podróże kamperem są długotrwałe, najbardziej wytrwali potrafią spędzić w trasie nawet kilka tygodni. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o stan techniczny pojazdu, by w trasie nie spotkała nas niemiła niespodzianka. Tyczy się to zarówno własnych kamperów, jak i wypożyczonych. Dlatego zanim ruszysz w drogę, sprawdź stan opon, hamulców i świateł. To pozwoli Ci uniknąć nieplanowanych postojów.

Przezorny zawsze ubezpieczony
Pomimo pozytywnego przejścia przeglądu technicznego i wyeliminowania wszelkich usterek, w trasie i tak może wydarzyć się awaria, z którą nie będzie można dalej jechać. Dlatego dobrze jest mieć pod ręką zestaw narzędzi, dzięki któremu być może uda się wyeliminować usterkę. Nie można też zapomnieć o zapasowym kole, żarówkach, przedłużaczu, trójkącie ostrzegawczym, apteczce i kamizelkach zapasowych dla kierowcy i dla wszystkich pasażerów. Prawdopodobnie większość tych rzeczy nie będzie Ci potrzebna, ale dobrze jest być przygotowanym na każdą ewentualność i nie musieć prosić o pomoc innych drogowców.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w ARTYKUŁ SPONSOROWANY

art_spons

Odkryto bezoperacyjny sposób na walkę z bólem pleców i odbudowę zniszczonych stawów!

Ewa Chojnacka25 stycznia 2019
10lat

Po 10 latach udręki znowu mogę normalnie chodzić!

Ewa Chojnacka19 stycznia 2019
majerowiewpis

Rodzinna firma Majerowie z Krzepic produkuje wyjątkowe rzeczy!

Ewa Chojnacka24 listopada 2018
u[

Ubezpieczenie sprzętu Apple

Ewa Chojnacka31 października 2018
asd

II tura wyborów we Wręczycy

Ewa Chojnacka28 października 2018
pokaz

Wskutek przerostu prostaty byłem o krok od kalectwa. Uratował mnie cud!

Ewa Chojnacka27 października 2018