Zabił brak ostrożności – Gazeta Kłobucka
Region

Zabił brak ostrożności

Na podstawie takich przesłanek prokurator umorzył śledztwo z powodu śmierci sprawcy przestępstwa.
ARCHIWUM.
Zabił brak ostrożności

TRAGEDIA. Nagranie z przejazdu kolejowego w Blachowni obejrzały tysiące internautów. Co o koszmarnym wypadku ma do powiedzenia prokuratura?

Na pewno wielu pamięta tę scenę z filmiku rozprzestrzeniającego się po internecie niczym viral. Osobowy seat zbliża się do przejazdu kolejowego, omija opuszczoną rogatkę i wjeżdża na tory. Ułamki sekundy później w auto ze sporą prędkością wjeżdża pociąg towarowy. Po chwili widać, że na przejeździe z auta nie został nawet ślad…

Sprawę tego wypadku z maja badała następnie Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. Są wyniki tego postępowania.

– W toku śledztwa ustalono, że 11 maja 2018 roku około godz. 5.30 Paweł G. przejeżdżał samochodem marki seat przez przejazd kolejowy, znajdujący się w Blachowni na wysokości ulicy Konopnickiej. Kierowca nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej zabraniającej wjazdu na przejazd i ominął opuszczoną półrogatkę. W ten sposób doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem towarowym, który zepchnął pojazd z płyt przejazdu na słup trakcyjny. Następnie samochód wielokrotnie uderzył w wagony poruszającego się pociągu – podaje makabryczne szczegóły rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek.

W miażdżonym przez wagony aucie były dwie osoby. Kierowca, Paweł G., odniósł liczne, poważne obrażenia klatki piersiowej, w wyniku których zmarł. Pasażer samochodu odniósł zagrażające życiu ciężkie obrażenia głowy. W toku postępowania ustalono, że w chwili wypadku Paweł G. nie znajdował się w stanie nietrzeźwości ani pod wpływem środków narkotycznych. Co się więc stało?

– Analiza zebranych w śledztwie dowodów wskazuje, że bezpośrednią przyczyną wypadku było niezachowanie szczególnej ostrożności przez kierującego seatem, polegające na ominięciu opuszczonej półrogatki i wjechaniu pod nadjeżdżający pociąg towarowy – dodaje Ozimek.

Na podstawie takich przesłanek prokurator umorzył śledztwo z powodu śmierci sprawcy przestępstwa. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

cba

Wspólna akcja CBA i CBŚP. Uderzenie w „Mafię VAT-owską”

Ewa Chojnacka19 czerwca 2019
volvo

Prezentacja Volvo i zawody w skokach

Adam Świerczyński5 czerwca 2019
buzek

Znamy naszych europosłów

Ewa Chojnacka27 maja 2019
pierwsze miejsce

Drób górą!

Ewa Chojnacka20 maja 2019
hasztak

Nasi walczą o finał

Jarosław Jędrysiak17 maja 2019
zus

Przybywa Ukraińców do pracy

Jarosław Jędrysiak9 maja 2019