Cisza w sprawie OZE – Gazeta Kłobucka
Lipie

Cisza w sprawie OZE

Gmina oczekuje na rozstrzygnięcia w sprawie wniosków o dofinansowanie projektów montażu instalacji do odnawialnych źródeł energii na domach mieszkańców.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Cisza w sprawie OZE

PROBLEM. Odnawialne Źródła Energii w gminie Lipie to w najbliższej perspektywie dwa projekty, co do których robiono już nabór zainteresowanych: fotowolatika i wymiana pieców. Tyle że na razie brak wieści, co będzie z dofinansowaniem na ich realizację

Nabór deklaracji i kompletowanie listy zainteresowanych mieszkańców przeprowadzono już dość dawno, może się więc rodzić pytanie: co dalej? I kiedy na domach zaczną montować instalacje fotowoltaiczne, a w domach – spełniające normy ekologiczne piece. Okazuje się jednak, że sprawa idzie jak po grudzie.

– Nic nie wiemy na temat odnawialnych źródeł energii. W tych projektach kwota wynosiła prawie 10 milionów – mówiła podczas ostatniej sesji wójt gminy Lipie Bożena Wieloch.

Gmina nie otrzymała informacji na temat losów wniosków złożonych w sprawie tych proekologicznych zamierzeń inwestycyjnych. Co więcej, nie jest jasne, kiedy informacje takie zostaną udostępnione – i kiedy będą mogły być przekazane do wiadomości zainteresowanych mieszkańców. Nie ulega wątpliwości, że decydujące jest tu uzyskanie przez gminę dofinansowania do takiego szeroko zakrojonego zadania. Pozostaje więc czekać – i liczyć na pozytywne rozstrzygnięcia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

mammo

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Ewa Chojnacka12 lutego 2019
autobus

Jeśli nie PKS, to co?

Jarosław Jędrysiak27 stycznia 2019
w42

Będzie bezpieczniej dzięki nowym parkingom

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2019
fgh

Nie sypmy popiołu do odpadów zmieszanych!

Jarosław Jędrysiak22 stycznia 2019
fdg

Małżeński jubileusz

Jarosław Jędrysiak8 grudnia 2018
gh

Kosmetyczne zmiany w radzie

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2018