Cisza w sprawie OZE – Gazeta Kłobucka
Lipie

Cisza w sprawie OZE

Gmina oczekuje na rozstrzygnięcia w sprawie wniosków o dofinansowanie projektów montażu instalacji do odnawialnych źródeł energii na domach mieszkańców.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Cisza w sprawie OZE

PROBLEM. Odnawialne Źródła Energii w gminie Lipie to w najbliższej perspektywie dwa projekty, co do których robiono już nabór zainteresowanych: fotowolatika i wymiana pieców. Tyle że na razie brak wieści, co będzie z dofinansowaniem na ich realizację

Nabór deklaracji i kompletowanie listy zainteresowanych mieszkańców przeprowadzono już dość dawno, może się więc rodzić pytanie: co dalej? I kiedy na domach zaczną montować instalacje fotowoltaiczne, a w domach – spełniające normy ekologiczne piece. Okazuje się jednak, że sprawa idzie jak po grudzie.

– Nic nie wiemy na temat odnawialnych źródeł energii. W tych projektach kwota wynosiła prawie 10 milionów – mówiła podczas ostatniej sesji wójt gminy Lipie Bożena Wieloch.

Gmina nie otrzymała informacji na temat losów wniosków złożonych w sprawie tych proekologicznych zamierzeń inwestycyjnych. Co więcej, nie jest jasne, kiedy informacje takie zostaną udostępnione – i kiedy będą mogły być przekazane do wiadomości zainteresowanych mieszkańców. Nie ulega wątpliwości, że decydujące jest tu uzyskanie przez gminę dofinansowania do takiego szeroko zakrojonego zadania. Pozostaje więc czekać – i liczyć na pozytywne rozstrzygnięcia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

nadlesniczy

Nowy nadleśniczy, nowe porządki

Jarosław Jędrysiak22 maja 2019
uy

Wymienią oświetlenie

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2019
13

Gmina odkupiła działkę starej szkoły

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2019
fg-1

W Lipiu też chcą mieć gaz z sieci

Jarosław Jędrysiak5 marca 2019
mammo

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Ewa Chojnacka12 lutego 2019
autobus

Jeśli nie PKS, to co?

Jarosław Jędrysiak27 stycznia 2019