Pozytywny Bieg Przełajowy – Gazeta Kłobucka
Kalej

Pozytywny Bieg Przełajowy

Ambasadorem VIII Pozytywnego Biegu Przełajowego w Kalei jest częstochowianka Ewa Brych-Pająk, doskonale znana z tras biegowych naszego powiatu, a zarazem ubiegłoroczna triumfatorka biegu.
Stanisław Wrzesiński
Pozytywny Bieg Przełajowy

BIEGANIE. W sobotę 18 sierpnia Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczności Lokalnej Pozytywnie- Aktywni z Szarlejki zaprasza na VIII Pozytywny Bieg Przełajowy. Start i meta ogólnopolskiej imprezy, która odbywa się w ramach X Pozytywnego Festiwalu Leśnego (początek o godz. 16.00), są zlokalizowane na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalei przy ulicy Głównej 55

Rywalizację na 10-kilometrowej trasie, wiodącej leśnymi ścieżkami oraz ulicami Kalei i Szarlejki, biegacze rozpoczną o godz. 13. Dziesięć minut później na krótszą, 5-kilometrową trasę wyruszą zwolennicy nordic walking. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi (I-III miejsce) w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn w biegu oraz marszu nordic walking zostaną nagrodzeni pucharami i upominkami. Ponadto biegaczki i biegacze będą rywalizować w sześciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii mieszkańców Szarlejki, Kalei, Lgoty, Wydry i Pierzchna.

– Zgłoszenia do biegu i marszu nordic walking będą przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: www.zmierzymyczas.pl do 17 sierpnia (opłata startowa 20 złotych). Biuro zawodów będzie czynne także w dniu imprezy biegowej w godz. 9.00-12.40. Wysokość opłaty startowej w dniu biegu wynosi 30 złotych (z koszulką 60 złotych). Całość opłaty startowej jest przeznaczona na organizację biegu oraz realizację celów statutowych Stowarzyszenia Pozytywnie-Aktywni, będącego organizacją non-profit – informuje kierownik biegu, Kamil Radomski.

Ambasadorem tegorocznej edycji imprezy jest ubiegłoroczna triumfatorka w klasyfikacji generalnej kobiet, Ewa Brych-Pająk (Zabiegani Częstochowa). Mieszkająca w Częstochowie Brych-Pająk jest dwukrotną srebrną (2010 i 2014) i brązową (2007 i 2009) medalistką mistrzostw Polski w maratonie. Jej rekord życiowy na tym dystansie wynosi 2:39,05 (12.10.2008, Poznań). Od 2016 roku z sukcesami biega w kategorii masters (powyżej 35. roku życia), w której zdobyła m.in. złote medale na Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce na 3 km oraz Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce na 10 km i crossie. Jest doskonale znana na trasach biegowych naszego powiatu, a w przeszłości (w latach 2005-2006) reprezentowała barwy Biegusa Wręczyca Wielka).

W klasyfikacji open ubiegłorocznego, VII Pozytywnego Biegu Przełajowego zwyciężył Zbigniew Kalinowski (JKLA Jawor Jaworzno), a w klasyfikacji generalnej nordic walking najlepsi byli Karol Stiller (King&Queen Częstochowa) oraz Aneta Dmowska (Gwoździany).

Po zakończeniu biegowych zmagań rozpocznie się X Pozytywny Festiwal Leśny, podczas którego w godz. 16-20. odbędą się warsztaty dla dzieci. Nie zabraknie również licznych atrakcji dla najmłodszych (m.in. darmowe dmuchańce). O 20. zostanie przeprowadzona licytacja piłki z autografem 100-krotnego reprezentanta Polski, Jakuba Błaszczykowskiego. O 20.30 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Vega, a o 22. odbędzie się losowanie nagród z biletów wstępu. Patronat prasowy nad imprezą biegową objęła „Gazeta Kłobucka”.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kalej

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kalej

yh

Rozbił kradzionego dostawczaka

Jarosław Jędrysiak2 lutego 2019
45

Jak to się pisze?

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2018
kalej

Na jeden dzień stali się Irlandczykami

Piotr Wiewióra8 kwietnia 2018
z

„Śniadanie daje moc”

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2017
kalej

Niepodległościowa akademia

Jarosław Jędrysiak18 listopada 2017
a

Papier do ponownego użycia

Jarosław Jędrysiak29 października 2017