Pędziła ponad setką – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Pędziła ponad setką

Było za dużo na liczniku? Będą konsekwencje.
KPP KŁOBUCK
Pędziła ponad setką

POLICJA. Okazuje się, że policyjny radar czujny jest nie tylko w ciągu dnia, ale i późnym wieczorem. Przekonała się o tym 31-latka, która jechała na tyle szybko, że teraz dłużej odpocznie od prowadzenia samochodu

Od dawna już wiadomo, że przekroczenie prędkości 100 km/h w terenie zabudowanym grozi zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące. Mimo tego wciąż zdarzają się przypadki, że policja odnotowuje takie wykroczenia. I wyciąga stosowne konsekwencje.

Tak właśnie stało się w poprzednią niedzielę we Wręczycy Wielkiej. Tuż przed dziesiątą wieczorem drogówka kontrolowała prędkość pojazdów jadących ulicą Śląską. Jedno z aut jadących tu przez teren zabudowany w kierunku Kłobucka poruszało się wyraźnie za szybko. Skierowany na nie przyrząd pomiarowy pokazał wynik przekraczający 100 km/h. Kierowcą pędzącego forda – po zatrzymaniu auta do kontroli – okazała się 31-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego. Za jazdę ponad setką dostała punkty karne i spory mandat. Do tego spotkała ją zwykła w takiej sytuacji sankcja w postaci zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące.

Warto tu dodać coś jeszcze. Policjanci kontrolowali prędkość aut na Śląskiej, bo na dostępnej w internecie Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wielokrotnie zaznaczano w tym miejscu przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. Tego rodzaju zgłoszenia są potem weryfikowane. W trakcie jednej z takich weryfikacji wpadła właśnie sieradzanka siedząca za kierownicą forda.

Dodajmy do tego, że nasza drogówka korzysta nie tylko z tradycyjnych urządzeń pomiarowych. Komenda powiatowa podaje, że w swoich działaniach nasza policja wykorzystuje też nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Do tego prowadzi tak zwane kaskadowe pomiary prędkości, podczas których więcej niż jeden patrol prowadzi kontrolę na jednym odcinku drogi. Kto przyspiesza zaraz po minięciu pierwszego patrolu – wpada jak śliwka w kompot. I ponosi konsekwencje tego, że ma zbyt ciężką stopę. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

promo

Promowali bezpieczeństwo

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2018
radf

Radny Krawczyk dalej najbogatszy

Jarosław Jędrysiak9 sierpnia 2018
rte

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69

Ewa Chojnacka25 lipca 2018
przed

Przedszkolaki pięknie śpiewają

Jarosław Jędrysiak27 maja 2018
walnal

Wyprzedzał i walnął w drzewo

Jarosław Jędrysiak26 maja 2018
zz

Zamknęli dzieciom drogę do dalszego etapu?

Magdalena Kurzak22 kwietnia 2018