USA pomogą Pankom? – Gazeta Kłobucka
Panki

USA pomogą Pankom?

Profil Antoniny z nagraniami przedstawiającymi obnażającą się osobę łudząco podobną do wójta Bogdana Praskiego pojawił się na Facebooku, a firma ta ma siedzibę w Stanach.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
USA pomogą Pankom?

PROKURATURA. W Pankach odżyły plotki w sprawie słynnej a niesławnej afery rozporkowej z wójtem w roli głównej i tajemniczą Antoniną Johnson w tle. Sprawdzamy, czy podobne ożywienie odnotowano w toczącym się w prokuraturze postępowaniu

– Słyszy się, że ludzie mają dość poważne przypuszczenia, kto to mogła być ta Antonina Johnson, która pojawiła się w sprawie tych wiadomych filmików – mówi nam anonimowo nasz informator z gminy Panki.

Czy kroi się na dalszy ciąg afery obyczajowej w gminie – trudno przewidzieć. Czy mają jakiś związek z prawdą przekazywane pocztą pantoflową wiadomości, że tajemnicza Antonina została zidentyfikowana – i jest to osoba z tutejszego regionu i dla wielu nieanonimowa? Próbujemy dowiedzieć się, czy rzeczywiście jest jakiś ruch w sprawie tam, gdzie się nią obecnie zajmują. Czyli w prokuraturze. Okazja jest dobra. Bo mijają dwa lata, odkąd wybuchł ten obyczajowy skandal, i rok od czasu, gdy prokuratura poinformowała nas, że czeka na pomoc prawną ze Stanów Zjednoczonych. Po co ze Stanów? Profil Antoniny z nagraniami przedstawiającymi obnażającą się osobę łudząco podobną do wójta Bogdana Praskiego pojawił się na Facebooku, a firma ta ma siedzibę w Stanach.

– Nadal oczekujemy na międzynarodową pomoc prawną ze Stanów Zjednoczonych. W tym względzie stan tej sprawy nie zmienił się – rozwiewa nadzieje prokurator Piotr Wróblewski, który udziela nam informacji w zastępstwie rzecznika prokuratury. – Nie ma możliwości, żeby skrócić czas oczekiwania na tę pomoc. Polega ona na umowach międzynarodowych i zasadach partnerskiej współpracy. Nie można tu wystosować oczekiwania co do przyspieszenia procedur – dodaje nasz rozmówca.

Skądinąd wiadomo, że w przypadku Stanów Zjednoczonych i również konkretnej firmy udostępniającej najpopularniejszą sieć społecznościową sprawy takie wloką się po prostu bardzo długo, a ich finał też nie jest przesądzony. Podpytywaliśmy, czy jakieś inne czynności są tu jeszcze przez prokuraturę prowadzone, ale wszystko, co było do wykonania w tej sprawie, już nastąpiło ponad rok temu. I w zasadzie w tej chwili jedynie czeka się na odpowiedź z USA.

Innymi słowy – jakiekolwiek są przyczyny odświeżenia się plotek w sprawie tajemniczej Antoniny, nie są one, przynajmniej w tej chwili, badane przez prokuraturę. (jar)

2 komentarze

2 Komentarze

 1. Coff

  22 sierpnia 2018 at 11:57

  Wielkie serce… 😀😀😀 ciekawe w którym miejscu…
  Afera goni aferę…w sądzie sprawa za sprawą… i gdzie to serce ☹️☹️☹️

 2. Ela

  21 sierpnia 2018 at 15:00

  Dajcie już spokój z tą aferą , było minęło każdego mogło to spotkać , po prostu poniosło go , ale to dobry chłopak o wielkim sercu ( o czym wypowiada się radny Sroka), a co do tej sprawy i tak nie zostanie wyjaśniona , dostał lekcję życia i teraz wie że z internetem i kamerką nie ma żartów , że w sieci nic nie ginie , a pewne grupy żerują na naiwności , wyłudzając od ludzi wpływowych niemałe pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

bujak

Bujak wygrała wybory

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2018
ree

„Chcę dla Panek jak najlepiej”

Ewa Chojnacka2 listopada 2018
praski

Urszula Bujak pokona Bogdana Praskiego?

Jarosław Jędrysiak31 października 2018
wyemituja

Znów wyemitują obligacje

Jarosław Jędrysiak3 września 2018
fgh

Inauguracyjny trening siatkarzy w Pankach

Stanisław Wrzesiński30 sierpnia 2018
gdzie

Gdzie przenieść bibliotekę?

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2018